Office 365

Office 365 je on-line služba firmy Microsoft založená na principu předplatného, která existuje ve větším množství licenčních variant. Office 365 Education poskytuje bezplatný e-mail, úložiště dokumentů a jejich online úpravy.

Zaměstnanci a studenti mají k dispozici následující služby:

  • elektronickou poštu doplněnou o kalendář a evidenci kontaktů či úkolů
    Každý uživatel má k dispozici poštovní schránku o velikosti 50 GB. O využívání doplňků (kalendář, kontakty, úkoly) si rozhoduje každý uživatel sám.
  • osobní úložiště dokumentů (OneDrive) a on-line aplikace Microsoft Office
    Kapacita úložiště je 1 TB, data a nastavení v uživatelském prostoru si spravuje každý uživatel sám. Dokumenty z Wordu, Excelu či PowerPointu je možné prohlížet a upravovat přes webový prohlížeč. U jednotlivých souborů či u celých složek lze nastavit sdílení s dalšími uživateli.

Pro využití dalších možností Office 365 pro pracovní účely (vyjma elektronické pošty) zatím nebyly stanoveny univerzitou žádné podmínky a CVT uživatelům pro ně neposkytuje centrální administraci.

Přihlášení do Office 365

Pro přihlášení ke službě Office 365 můžete použít libovolný z následujících odkazů:

Uživatelské jméno pro přihlášení je Vaše primární univerzitní e-mailová adresa, heslo je stejné jako do počítačové sítě UTB.

Po prvním přihlášení se Vás systém ještě zeptá na preferovaný jazyk a časové pásmo. Časové pásmo pro Českou republiku zvolte (UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň

Změna hesla

V Office 365 se používá stejné heslo jako do sítě UTB, informačního systému STAG atd. Heslo si můžete změnit na portálu UTB.

Problémy s přihlášením

  • zadali jste chybné heslo – ověřte si znalost hesla např. přihlášením do portálu nebo systému STAG
  • zadali jste chybné přihlašovací jméno – je potřeba zadávat ve formátu username@utb.cz – Vaše primární e-mailová adresa, součástí nemůže být ani mezera na konci (občas ji automaticky doplní android)
  • nezměnili jste si výchozí heslo do sítě UTB po vytvoření uživatelského účtu, nebo máte heslo příliš staré – změňte si své heslo na portálu UTB a nové přihlášení do Office 365 vyzkoušejte cca za 5 minut
  • nemáte zřízen účet v Office 365 nebo neuplynula dostatečná doba pro přiřazení licence v Office 365. Přiřazení licence může trvat až 24 hodin od zapsání do informačního systému STAG (u studentů) nebo do systému SAP (u zaměstnanců).

Co lze najít v Office 365 po přihlášení?

V systému je možné pracovat přes webové rozhraní (přes internetový prohlížeč, např. Internet Explorer, Firefox, Chrome,…) nebo pomocí specializovaných klientů, např. MS Outlook pro poštu. Řešení není závislé na používaném operačním systému.