Mgr. Jana Řezníčková, Ph.D.

Mgr. Jana Řezníčková, Ph.D.

E-mail: reznickova@fai_utb_cz
Telefon: +420 57-603-5107
Místnost: U51/308

fai1754

 

Aktivity:

Absolvovaná VŠ a profesní růst:

  • 1993-1998 - MU Brno, Fakulta přírodovědecká, obor matematika-fyzika učitelství pro střední školy, Mgr.
  • 2000-2004 - MU Brno, Fakulta přírodovědecká, obor matematická analýza, zaměření na pololineární diferenciální rovnice, Ph.D.

Průběh zaměstnání:

  • 1998-2000 - Základní škola Uherský Brod, učitelka matematiky a fyziky
  • 2004-dosud - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, odborný asistent na Ústavu matematiky

Výuka:

  • Matematika II 
    • Přednášky
    • Semináře
  • Diferenciální rovnice 
    • Přednášky
    • Semináře

Odborné zájmy:

  • Pololineární diferenciální a diferenční rovnice

Publikační aktivity:

  1. Řezníčková, J.: Half-linear Hartman-Wintner theorems, Studies of the University of Žilina 15 (2002), 57-66.
  2. Došlý, O., Řezníčková, J.: Regular half-linear second order differential equations, Arch. Math. 39 (2003), 233-245.
  3. Řezníčková, J.: An oscillation criterion for half-linear second order differential equations, Miskolc Math. Notes 5 (2004), 203-212.
  4. Řezníčková, J.: Hille-Nehari Nonoscillation Criteria for Half-Linear Differential Equations, Stud. Univ. Žilina Math. Ser. 20(2006), 55-62.
  5. Řezníčková, J. : Hille-Nehari Type Oscillation Criteria for Half-Linear Differential Equations, Folia FSN Universitatis Masarykianae Brunensis, Mathematica 16 (2007), 139-147.
  6. Došlý, O., Řezníčková, J.: Oscillation and nonoscillation of perturbed half-linear Euler differential equations, Publ. Math. Debrecen 71/3-4 (2007), 479-488.
  7. Došlý, O., Řezníčková, J.: Principal and nonprincipal solutions in the oscillation theory of half-linear differential equations, Stud. Univ. Žilina Math. Ser. 23 (2009), 29-36. ISSN 1336-149X.
  8. Došlý, O., Řezníčková, J.: A remark on an oscillation constant in the half-linear oscillation theory, Elsevier, Pergamon Press, Applied Mathematics Letters, Boston, (2010), 971-974, ISSN 0893-9659.
  9. Došlý, O., Řezníčková, J.: Nonprincipal solutions in oscillation criteria for half-linear differential equations, Akadémia Kiadó, Studia Sci. Math. Hungar, Budapešť,(2010), 127-137, ISSN 0081-6906.
  10. Řezníčková, J.: Oscillation properties of the half-linear differential equations, Masarykova univerzita v Brně, Abstract Book of CDEIT 2010, Brno,(2010), 72-73, ISBN-ISSN 978-80-210-5289-5.
  11. Došlý, O., Řezníčková, J.: An asymptotic formula for solutions of nonoscillatory half-linear differential equations, Arch. Math. Brno 47 (2011), 69-75, ISSN 0044-8753.
  12. Došlý, O., Řezníčková, J.: Conjugacy and principal solution of generalized half-linear second order differential equations. Electronic Journal of Qualitative Theory of Differential Equations, Proc. 9th Coll. QTDE, 2012, No. 5 1-13. ISSN: 1417-3875.

Vědeckovýzkumné aktivity:

  • Postdoktorský grant GAČR 201/07/P297 (řešitel, 2007-2009)