Absolvent FaME, manažer Resortu Valachy, Martin Řehák získal cenu za nejlepší studentskou práci roku 2017

Na výročním zasedání Asociace hotelů a restaurací ČR spojeném s každoročním udílením oborových cen, které se konalo v pátek 1. prosince v Olomouci, převzal ocenění za nejlepší studentskou práci roku 2017 Martin Řehák, projektový manažer Resortu Valachy. Martin Řehák již získal letos v červnu jedno z šesti ocenění udílených při promoci absolventům Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati. Za svou diplomovou práci převzal Cenu primátora města Zlína.

24letý manažer pracuje v Resortu Valachy od roku 2016, kdy souběžně dokončoval magisterské studium na Fakultě managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Studium oboru Podniková ekonomika letos zakončil diplomovou prací na téma „Projekt zlepšení úrovně služeb suprastruktury Karlovského gastrofestivalu“. V ní zúročil jak své teoretické znalosti ze studentské stáže v Resortu Valachy, tak i praktické poznatky z opakované účasti v organizačním týmu Karlovského gastrofestivalu, jehož je Resort Valachy pořadatelem.

„Se zlínskou Fakultou managementu a ekonomiky, ale i dalšími fakultami Univerzity Tomáše Bati spolupracujeme na stážích či studentských projektech dlouhodobě a moc nás těší, že jsme díky tomu do svých řad získali nadaného studenta, jehož schopnosti ocenili i odborníci. Oceněná diplomová práce byla pro nás velmi přínosná, analýzu gastrofestivalu i návrhy na jeho rozvoj využijeme pro další zkvalitňování Karlovského gastrofestivalu,“ uvedl  generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla. Karlovský gastrofestival se za devět let existence zařadil mezi nejnavštěvovanější gastronomické akce v České republice. Díky zapojení více místních hotelů a penzionů a doprovodnému programu významně napomáhá k propagaci a podpoře cestovního ruchu ve Velkých Karlovicích. Letošní 9. ročník přilákal na 25 tisíc lidí.

Úspěch jednotlivce v takové soutěži, je pochopitelně úspěchem celé fakulty, navíc udělená ocenění jsou důkazem, že studenti UTB jsou nadaní a spolupráce s komerčním sektorem je efektivní a smysluplná. Absolventi se pak často dokáží  snadno uplatnit na trhu práce, řekla doc. Zuzana Tučková z FaME, která vedla oceněnou diplomovou práci a současně je zodpovědná za specializaci Ekonomika cestovního ruchu oboru Podniková ekonomika.

Ocenění Nejlepší studentská práce zaměřená na oblast cestovního ruchu se uděluje teprve třetím rokem. Porota letos vybírala z 22 nominovaných studentských prací.

cena1.jpg

http://www.valachy.cz/aktuality/do-resortu-valachy-putuje-prestizni-oceneni-za-studentskou-praci-roku.aspx