Akce Darujte krev s Fakultou humanitních studií již podeváté

Ve dnech 6. až 9. listopadu 2017 FHS již podeváté pozvala studenty a zaměstnance zlínské univerzity, ale i celou veřejnost na akci Darujte krev s FHS.

Bezplatné darování krve je snad ten nejhumánnější počin, který může člověk pro člověka udělat. Krve je stále velký nedostatek a přitom je jí potřeba nejen pro pacienty po úrazech, při operacích, porodu, ale také při onemocněních, především onkologických … .

Na tuto naléhavou potřebu měli možnost zareagovat zájemci z řad studentů i zaměstnanců zlínské univerzity a od pondělí do čtvrtku mohli dobrovolně darovat v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně svou krev.

Letošního ročníku se zúčastnilo 50 dobrovolných dárců krve, především z Fakulty humanitních studií, ale i jiných fakult UTB. Všichni získali odznak se srdcem, který jim jejich čin bude připomínat. „Nejstaršímu dárci bylo 62 let, nejmladšímu 19 let, takže věk opravdu nehraje roli. Máme věrné dárce, kteří chodí pravidelně, jako např. Bc. Jitka Zapletalová, která se zúčastnila již po 14.“, říká Anna Krátká, která má za fakultu akci na starosti. „Bohužel je hodně studentů, kteří jsou ze zdravotních důvodů odmítnuti. Jsme rádi za každého, kdo najde odvahu a dá to nejcennější co má – svou krev. I kdyby to byl jen jeden jediný dárce, má to smysl, protože zrovna jeho krev může zachránit něčí život“, dodává.

Děkujeme všem dobrovolným bezplatným dárcům krve, že náš záměr svou účastí podpořili.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.