Mikulášská sbírka ve Zlíně aneb studenti FHS opět pomáhají

Studenti Ústavu zdravotnických věd Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně se 5. 12. 2017 zapojili již počtvrté do celonárodní sbírky, kterou každoročně pořádá Společnost pro ranou péči. Tato sbírka se realizuje již od roku 2013 na mnoha místech České republiky a je určena na podporu rodin, kterým se narodilo dítě těžce nemocné nebo s postižením.

Celkem pět dvojic studentů chodilo v mikulášských čepicích v úterý 5. 12. 2017 po Zlíně a oslovovali kolemjdoucí s prosbou o příspěvek do papírové pokladničky. Jako poděkování rozdávali perníčky a přáníčka. Sbírku zaštiťuje Středisko rané péče SPRP, pobočka Olomouc a všechny příspěvky budou využity ve prospěch rodin, které pečují o své nemocné dítě.20171205_104035.jpg

"Mám úplně zmrzlé prsty", říká při předávání pokladničky studentka Nikola, "ale většina lidí nám přispěla, tak jsme rádi, že to nebylo marné", dodává.

Začala adventní doba, která nás nutí zastavit se, zamyslet a poděkovat za to, čeho se nám dostává, ale také nám dává příležitost pomoct tam, kde je to třeba. Jsme rádi, že máme takové studenty, kteří to cítili stejně a k aktivně se zapojili. Děkujeme!