Studenti budou moci získat jazykový certifikát přímo na univerzitě

Absolventi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně mají nově příležitost odcházet do praxe s mezinárodním jazykovým certifikátem. V průběhu studia totiž budou mít možnost získat mezinárodně uznávaný certifikát Cambridge.

Snaha Fakulty humanitních studií byla završena u příležitosti konference společnosti Cambridge P.A.R.K. v Brně, kde zástupci fakulty převzali příslušné dokumenty. Atmosféra byla slavnostní, protože fakulta se stala jubilejním stým partnerem. Jana Semotamová, která dokumenty přebírala, považuje možnost absolvovat zkoušky Cambridge přímo na alma mater za vstřícný krok vůči studentům. „Chtěli jsme posluchačům univerzity svým způsobem usnadnit vstup na trh práce. Cambridgeský certifikát je pojem, který jistě u zaměstnavatelů zaboduje, protože je zárukou dobré úrovně angličtiny, která je v současném světě nutností.“  Fakulta humanitních studií organizuje a vyučuje semináře na přípravu zkoušek a vypisuje termíny zkoušek FCE, CAE a BEC.