Fakulta technologická UTB & Věda nás baví

Věda nás baví. To je fakt. Kromě toho je to ale i název krásného projektu pro děti, jehož cílem je popularizace vědních oborů těm nejmenším, ze kterých pak mohou vyrůst ti největší vědci.

Fakulta technologická poskytuje zázemí nejen pro kroužky, které se konají každý týden, ale i pro letní příměstské vědecké tábory. Se studenty základních škol se aktuálně potkáváme každý čtvrtek od 15,30 a termíny táborů budou vypsány co nevidět. O hladký průběh a vyváženou dávku zábavy a nových vědomostí se starají proškolení lektoři, kteří jsou většinou i studenty FT UTB. Navštívili jsme i jeden z kroužků, kde se mladí nadšenci učili porozumět tajům elektrické vodivosti a sestrojit si vlastní bramborovou baterii, kde jsme pořídili i přiložené fotky.

Protože věříme, že má smysl vést děti k technickému zaměření a pěstovat lásku k objevování světa kolem sebe, dlouhodobě podnikáme v rámci Zlína řadu dalších aktivit. Kromě podpory projektů jako je Věda na přání, pořádá Fakulta technologická i vlastní olympiády, prezentace či prohlídky, realizuje pravidelné zlínské přednášky Science Café, každoročně má na svědomí oblíbenou Noc vědců. Letos se dokonce ukáže i na Filmovém festivale Zlín a co nevidět rozjede vlastní projekt nabízející odborně populární přednášky pro školy.

Sledujte náš Facebook na adrese www.facebook.com/ft.utb ať víte o našich akcích jako první! Nabídku kurzů, přihlášky a informace o projektu Věda nás baví pak najdete na www.vedanasbavi.cz.

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.