Trendy a inovativní přístupy ve vývoji nových léčiv v roce 2017

Tak zněl název přednášky prof. PharmDr. Martina Doležala, Ph.D. z Farmaceutické fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy, kterou v úterý 11. dubna 2017 v prostorách LCFT se zájmem vyslechlo přes šest desítek posluchačů.

Profesor Doležal, který je vedoucím Katedry farmaceutické chemie a kontroly léčiv, se s námi podělil o nepočet zajímavých informací v oblasti moderní léčby- Kolik léčiv se v současné době používá? Jaké jsou zdroje nových léčiv? Kolik stojí a jak dlouho trvá vývoj nového léčiva? Jaké významné události ovlivnily rozvoj farmaceutického průmyslu v posledních 70 letech? Jakou roli ve vývoji sehrály zahraniční vysoké školy, Akademie věd ČR a jak mu přispívá i Česká republika?

Díky vysoké odborné úrovni a současně populární formě podání měla přednáška úspěch jak u posluchačů, kteří se s přednášenou tématikou setkali poprvé, tak u posluchačů s hlubšími vědomostmi.

Těšíme se na další návštěvy!

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.