O nás

Studium oboru Materiálové inženýrství je zaměřeno na porozumění zákonitostí ovlivňujících strukturu a vlastnosti materiálů.

V bakalářském stupni se studenti seznámí se všemi základními typy materiálů a současně se naučí širokému spektru experimentálních metod, kterými lze materiály zkoumat a charakterizovat.

V magisterském stupni se zvýšená pozornost věnuje problematice přípravy nových druhů materiálů s cílenými užitnými vlastnostmi (fyzikální, chemické, biochemické). Studenti získají také velmi dobré znalosti ohledně vývoje materiálů pro lékařské aplikace.
V rámci svých diplomových prací mohou například připravovat materiálové systémy pro tkáňové inženýrství nebo se mohou zaměřit na studium a úpravu povrchových vlastností látek, které jsou v současné době v průmyslu velmi důležitou oblastí ovlivňující výrobu nových materiálů.

Ústav fyziky a materiálového inženýrství také aktivně spravuje svůj profil na Facebooku, kde si můžete prohlédnout novinky ze života ústavu, jeho studentů ale i zajímavosti z oboru.

01_resize.jpg

Výzkumné skupiny

(Vedoucí: dr. Marek Ingr)
Výzkumná skupina Počítačové modelování