O nás

Centrum polymerních materiálů (CPM) je výzkumná jednotka Fakulty technologické, jejímž hlavním směrem výzkumu je základní, aplikovaný a průmyslový výzkum inženýrských aspektů technologií a materiálů vycházejících z polymerních kompozitních struktur. Jedná se zejména o oblasti reologie polymerních tavenin a suspensí, elektroreologie, nestabilní polymerní toky, termodynamika polymerních systémů, fyzikální stárnutí, vysoce plněné polymery, perkolační jevy, molekulární elektronika, biodegradabilní polymery, mezifázové jevy a inteligentní projevy polymerních materiálů. Výsledky výzkumu nacházejí uplatnění především v gumárenském, plastikářském, automobilovém a textilním průmyslu, ve zdravotnictví, v zemědělství a při výrobě obalových materiálů, rovněž tak v elektrotechnickém a elektronickém průmyslu a v nanotechnologiích.
V oblasti pedagogické je pozornost CPM zaměřena zejména na doktorské studijní programy.

Vědeckovýzkumné zaměření centra

Zpracovatelství progresivních polymerních systémů

• Zpracovatelství plastů
  • Příprava bioaktivních polymerních systémů