Studujete potravinářství? Máme něco pro vás

potravinarske databaze.png Předplatili jsme dvě nové informační databáze specializované na potravinářství a příbuzné obory. Od nynějška můžete využít téměř 2 miliony záznamů.

Citační manažer RefWorks

RefWorks Představujeme novou službu - citační manažer RefWorks. Jedná se o sofistikovaný webový nástroj pro ukládání, správu a následné využívání bibliografických záznamů dokumentů.

Půjčování e-knih

E-knihy aktualita.png Ve spolupráci s portálem Flexibooks.cz jsme pro své čtenáře připravili projekt půjčování e-knih. V současné době je v nabídce přibližně 2 300 knih k zapůjčení. Služba je určena pro všechny registrované uživatele knihovny a je zdarma.

Novinky pro zimní semestr

novinky zari Mezi naše dlouhodobé cíle patří podpora vědy a výzkumu, neustálá modernizace, uživatelská přívětivost a zkvalitňování služeb. Na začátek akademického roku jsme nachystali několik novinek, které nám pomůžou nastavené cíle splnit.

Knihovna UTB v roce 2013

infografika.jpg Nejdůležitější data o naší knihovně v přehledné infografice!

Školení chemických databází

skoleni_databaze.png Reaxys a SciFinder jsou specializované databáze z oboru chemie. Přijďte se naučit, jak s nimi pracovat.

Školení databází EBSCO

ebsco_skoleni.png Zveme na školení práce s databázemi EBSCO přístupnými v Knihovně UTB.

Měsíc informačního vzdělávání

informacni brezen Šílíte z diplomky? Vaše bakalářka je chaos? Tápete v citacích? Nebo se chcete jen zdokonalit v práci s informacemi? Přijďte k nám na březnové kurzy!

Mobilní katalog knihovny

mKatalog.JPG Stáhněte si do svého mobilu nebo tabletu mKatalog UTB. Aplikace není pouze plnohodnotným katalogem. Přes čtenářské konto máte také jednoduchý přístup ke svým výpůjčkám.

Hledáte informace o životním prostředí?

V databázi ENVIROnetBASE najdete fulltextové zdroje z ekologie, environmentalismu, životního prostředí a dalších souvisejících oborů.