Archiv 2013

PF 2014

pf 2014 Knihovna UTB Vám přeje úsměvy a dobrou náladu po celý rok 2014!

 

Mapa fondu - novinka v katalogu

mapa fondu.jpg Podáváme pomocnou ruku všem, co někdy měli problém s hledáním knihy. Novinkou v našem katalogu je mapa fondu, pomůcka zobrazující umístění jednotlivých výtisků.

 

Newsletter říjen 2013

Knihovna UTB představuje novinky, které připravila pro své uživatele pro akademický rok 2013/2014

 

Výstava o životním prostředí a udržitelném rozvoji

Putovní výstava v Knihovně UTB bude seznamovat návštěvníky s aktuálními výsledky v oblasti životního prostředí. Výstavu naleznete ve 4. patře knihovny od 1. 10. do 9. 10. 2013 V rámci výstavy vás zveme na dvě zajímavé přednášky - v úterý 8. 10. a ve středu 9. 10. v 17:00 hod.

 

Uzavření knihovny 28.9.2013

V sobotu 28. září bude knihovna uzavřena - státní svátek.

 

Přednáška ke zdrojům IEEE/IET

Ve spolupráci s FAI a EBSCO Inf. Services Vás zveme v úterý 14.5. v 12:30 do budovy FAI (U5 Jižní Svahy - místnost 51/107) na přednášku týkající se zdrojů z oblasti elektroinženýrství, elektrotechniky, informačních a komunikačních technologií.

 

ČEŠI V CHILE minulost a současnost

Ve středu 15. května se v 15:00 uskuteční ve 4.patře knihovny přednáška prof. PhDr. Ivo Bartečka, CSc. z FLKŘ UTB doprovázená degustací kvalitních chilských a argentinských vín. Jste srdečně zváni.

 

International Week na UTB ve Zlíně

Ve dnech 22. - 26. dubna 2013 se na UTB bude konat třetí ročník International Week, kterého se zúčastní přes 40 zahraničních lektorů a hostů z partnerských univerzit UTB. V rámci tohoto týdne se studenti UTB mohou zúčastnit řady zajímavých přednášek.

 

Vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší podnikatelský záměr

Vyhlášení výsledků studentské soutěže o Nejlepší podnikatelský záměr proběhne dne 23. dubna 2013 ve Flipu ve Zlíně. Více informací najdete níže.

 

Přednáška o databázi CINAHL

Vážení uživatelé, přednáška o databázi CINAHL - plné texty k ošetřovatelství a zdravotnické péči se uskuteční v Knihovně UTB - 3. patro ve čtvrtek 25. 4. 2013 v 10:00.

 

Přístup do databáze ProQuest STM Package

Knihovna UTB získala trvalý přístup do databáze  ProQuest STM Package . Součastí databáze jsou kolekce zaměřené na oblast  přírodních věd, techniky a lékařství .

 

Harvardský systém - manuál

Směrnice rektora týkající se závěrečných prací i vědeckých spisů nařizují se při citování řídit pravidly normy ISO 690. V rámci této normy jsou povoleny 3 různé způsoby odkazování na bibliografické citace v textu: číselná metoda, harvardský systém a metoda poznámek pod čarou. Pro každou fakultu se hodí jiná. 

 

Otevření 4. patra knihovny

4. patro Od 4. února 2013 je nově otevřena půlka 4. patra knihovny a relaxační místnost.  K dispozici je i několik řad počítačů a studijní místa s přípojkami a zásuvkami. Toto patro je bez obsluhy, v případě potřeby kontaktujte službu ve 3. patře. Doufáme, že rozšíření prostor povede ke snížení naplněnosti nižších pater a zároveň se podaří lépe udržet klid.  

 

Databáze Cinahl

Cinahl Nově je k dispozici trvalý přístup do databáze Cinahl with full text. Jedná se o nejobsáhlejší plnotextový zdroj informací o ošetřovatelství, zdravotní péči a dalších příbuzných disciplínách. Obsahuje plné texty více než 600 časopisů, přičemž více než 300 z nich je zcela jedinečných.