Přehled zkušebních přístupů

zkusebni_pristupy.jpg Pro uživatele Knihovny UTB jsou pravidelně k dispozici časově omezené zkušební přístupy do nejrůznějších databází. Zde naleznete aktuální přehled všech zkušebních přístupů na jednom místě.

Zkušební přístup do kolekcí na platformě EBSCOhost

eBook Academic Collection – světově nejobsáhlejší kolekce o bezmála 150 000 akademických titulech. Multioborová kolekce nabízí eknihy pokrývající široké spektrum akademických oborů od ekonomie a obchodu, přes vědu, medicínu a strojírenství až po humanitní obory. Hluboký záběr informací dostupných v této databázi zaručuje, že uživatelé naleznou relevantní prameny pro své vědecké potřeby.

Academic Search™ Ultimate – nejrozsáhlejší multioborová akademická plnotextovou databáze, nabízí více než 12 400 plnotextových akademických časopisů, magazínů a periodik. Tisíce plnotextových časopisů v angličtině i jiných původních jazycích z Evropy, Asie, Oceánie a Latinské Ameriky umožní studentům a vědcům pohled na jejich studium a výzkum z více globální perspektivy.

Business Source Ultimate – nabízí nejrozsáhlejší pokrytí plného textu v oblasti ekonomie, financí, marketingu, managementu a dalších příbuzných oborů.

Přístup do výše uvedených kolekcí můžete využít až do 31. března 2017. Na portálu EBSCO Help naleznete české tutoriály o používání zdrojů společnosti EBSCO.


Zkušební přístup do Academic Search Ultimate

Academic Search Ultimate obsahuje tisíce plnotextových časopisů v angličtině i jiných jazycích, publikovaných na severoamerickém kontinentu, v Asii, Africe, Oceánii, Evropě a Latinské Americe, a nabízí tím pádem jedinečné regionální pokrytí. Databáze integruje lokální obsah předních územně specifických zdrojů z celého světa a umožňuje tak studentům pohled na jejich studium a výzkum z více globální perspektivy.


Zkušební přístup do Taylor & Francis

The Taylor & Francis Online Journal Library zpřístupňuje v elektronické podobě vědecké časopisy vydavatelství Taylor & Francis, Routledge, Psychology Press a od roku 2014 i M.E. Sharpe a Landes Bioscience. Z 1700 časopisů je 950 titulů ve Web of Science v citačním indexu za rok 2013 (Thomson Reuters) a 80 titulů je mezi deseti prvními ve své kategorii.

Taylor & Francis

V této databázi je nově zpřístupněna služba "Tokens", která umožňuje stažení článku z nepředplaceného obsahu celé databáze Taylor and Francis. V případě, že narazíte na nedostupný dokument, odkaz zašlete na e-mail pholik@k_utb_cz a my vám článek zdarma do 24 hodin zajistíme. Pozor, počet tokenů na osobu je omezený (max. 5 poukázek).


Zkušební přístup do Helgi Library

Ryze ekonomická databáze pokrývá téměř celý svět. Základem jsou data z renomovaných zdrojů jako jsou statistické úřady, centrální Banky, OECD, IMF, různé asociace (Faostat, ACEA, IBCA, EIOPA atd.) z více než 80 zemí světa. Naleznete zde informace a statistiky z ekonomické oblasti, zdravotnictví, bankovnictví, pojišťovnictví, automobilového průmyslu, ale také ze zemědělství či demografie.

Helgi Library


Zkušební přístup do IET.tv

Více než 5 000 video záznamů z inženýrství, techniky, elektrotechniky, výpočetní techniky, komunikace aj.  Video záznamy obsahují prezentace, přednášky, semináře a konferenční výstupy, záznamy z firemních akcí a rozhovory s významnými experty nebo prezentace produktů.

IET.tv


Tutoriály o používání Web of Science a Journal Citation Reports v českém jazyce

Web of Science 1
Web of Science 2
Web of Science Core Collection
Journal Citation Reports


Pro vzdálený přístup mimo univerzitu použijte http://www.proxy.k.utb.cz. Další info ke zkušebním přístupům podá Mgr. Pavel Holík pholik@k_utb_cz.