Přednáška Cesty s vůní kávy

kafec-aktualita.jpg Všichni milovníci dobré kávy, ale také cestování, jsou ve středu 26. dubna 2017 od 17. hod. srdečně zváni na přednášku Terezy Prejdové o kávě, kávových plantážích a kávové kultuře.

Tereza Prejdová procestovala země té nejlepší kávy, kde se dozvěděla spoustu zajímavostí o kávě a jejím pěstování. 

Anotace přednášky:

Zvu vás na návštěvu zemí, ve kterých je pěstování kávy spojeno s mnohaletou tradicí a kulturním dědictvím. Při svých cestách a pobytu v Kolumbii, Brazílii a Indii jsem měla tu možnost začít pronikat do světa kávových plantáží a jejich rozmanitosti. Nejvíce zkušeností jsem načerpala v Kolumbii, kde jsem také strávila nejvíce času. 
Chtěla bych se s vámi podělit nejen o osobní momenty z cest, ale také řadu nových vědomostí o kávě a jejím pěstování. Chuť zralých kávových třešní, hodiny přebírání zelených zrnek nebo experimenty s procesy zpracování jsou jen některé z činností, díky kterým dnes trochu lépe chápu rozmanitosti chutí kávy. 

Vstupné na akci je 50 Kč. Je nutné se předem registrovat na http://bit.ly/cesty-s-vuni-kavy.

Po skončení přednášky proběhne v 18:30 v kavárně Kafec cupping (tj. ochutnávání) káv z plantáží z Kolumbie. Registrace na cupping proběhne během přednášky. Cena za účast na cuppingu je 100 Kč.

kafec_cesty-s-vuni-kavy_prednaska2017.jpg