Půjčování e-knih

flexibooks_logo.png Ve spolupráci s portálem Flexibooks.cz jsme pro své čtenáře připravili projekt půjčování e-knih. Z nabídky jsme vybrali cca 400 titulů s vhodným zaměřením a nahráli je do katalogu, přes který si je můžete půjčit.

Služba Flexibooks nabízí e-knihy českých nakladatelů odborné literatury, jako je Grada, Portál, Fraus a několika dalších. Zprostředkujeme vám půjčení cca 400 vybraných titulů, které najdete v našem katalogu.

E-knihy lze číst pomocí aplikace Flexibooks, která je dostupná pro operační systémy Windows, Android a iOS. Knihu tedy lze číst na PC, notebooku i na mobilních zařízení a tabletech. Knihu lze mít až na třech různých zařízeních současně. (Bohužel není možné číst v elektronických čtečkách ani přes operační systém Apple OS).

Podmínky poskytování služby:

  • Služba je určena pro registrované uživatele a je zdarma.
  • Zároveň si lze vypůjčit jen 3 tituly.
  • Výpůjční doba je 31 dnů od aktivace knihy. Po vypršení se kniha automaticky deaktivuje. Prodlužovat nelze, je ale možné si o stejný titul zažádat znovu.
  • K používání této služby je potřeba mít založený vlastní účet u Flexibooks a mít nainstalovanou aplikaci Flexibooks.
  • Pro půjčení e-knihy nám musíte poslat požadavek na titul a my vám zajistíme poukaz, díky kterému si ji ve svém osobním účtu vyzvednete.
  • Poukaz pro aktivaci knihy lze použit jen jednou.
  • Systém zasílání poukazů na e-knihu není automatický. Vaše požadavky jsou vyřizovány knihovníkem, čekejte na e-mail. Doba vyřízení je 2 - 7 dnů.
  • Knihovna je pouze zprostředkovatel - za technické problémy portálu neručí. V případě jakýchkoliv problémů kontaktujte přímo Flexibooks.

Jak žádat o výpůjčku e-knihy

Požadavek si zadáte přímo v katalogu knihovny, podobně jako při rezervaci knihy (musíte být přihlášeni). Dostupné tituly mají aktivní externí odkaz Půjčit si e-knihu. Klikněte na něj a potvrďte požadavek. 

e-kniha

Jak využít poukaz

Po vyřízení požadavku vám přijde e-mailem kód. Navštivte www.flexibooks.cz, přihlaste se do svého konta a klikněte na Využít poukaz. Po aktivaci se kniha objeví ve vaší čtečce Flexibooks.

flexibooks


Zaměstnanci odpovědní za tuto službu:
David Janulík
 
Ing. David Janulík
správce knihovního systému
E-mail: janulik@k_utb_cz
Telefon:
+420 57 603 4901