Nabídka pracovní stáže pro studenty učitelství se zaměřením na češtinu jako cizí jazyk v Bristolu

Místo stáže:

School of Modern Languages, University of Bristol, Bristol, Velká Británie

Informace o univerzitě:

Na Škole moderních jazyků na University of Bristol se vyučuje bohemistika jako obor pro bakalářské studenty jazyků a také jako volitelný jednoroční kurz. Český jazyk se učí na třech stupních – pro začátečníky (v prvním nebo druhém ročníku), mírně pokročilé (v druhém nebo čtvrtém ročníku) a pokročilé (ve čtvrtém ročníku). Na univerzitě studuje češtinu kolem 50 studentů. Každý student má 3 hodiny češtiny týdně.

Doba pobytu:

Minimálně 3 měsíce (září-prosinec 2016 nebo leden – duben 2017) maximálně akademický rok (září 2016-květen 2017)

Náplň práce:

Příprava a podpora výuky českého jazyka na všech stupních od začátečníků po pokročilé, včetně plánování osnov, individuálních lekcí, výzkum a příprava materiálů pro jednotlivé hodiny a práci doma. Asistence a výuka v lekcích.

Příprava, organizace a účast na kulturních akcích pořádaných mimo výuku.

Administrativně-organizační činnost, jako vytváření databází student, výpomoc při archivování, kopírování, korespondenci.

Znalost programů na tvorbu interaktivních materiálů jako například XERTE, či Quizlet ideální.

Kontaktní osoba: J.Nahodilova@bristol_ac_uk