Akce "350 zelených" ve Zlíně

Pod hlavičkou světového projektu 350.org a Zelené univerzity , kterou organizuje Studentská unie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, proběhne v rámci Mezinárodního dne boje proti klimatickým změnám akce s názvem "350 zelených". Ta začne ve zlínském klubu LOFT 577 ve středu 21. října v 17 hodin.

„V úvodu proběhnou workshopy a semináře se zástupci organizací Hnutí Duha či Ekoporadna, kteří se rozpovídají o tématech zabývajících se ekologickým chováním v běžném životě, klimatickými změnami, nakládáním s odpady, významem recyklace a mnoha dalšími,“ uvedla organizátorka Monika Appeltová. Po programu bude následovat volná diskuze s návštěvníky, videoprojekce i hudební performance dua Obe uši ľavé a VJ Lostseeker. Pro všechny zájemce je vstup zdarma. „Večer zakončíme společnou fotografií s číslem 350, které znamená kriticky se zvyšující číslo CO2 v atmosféře. Vyslovíme tak nesouhlas s jeho stálým růstem,“ doplnila Appeltová.

Projekt "350 zelených" se pořádá ve více než 150 zemích světa a má za cíl podpořit boj proti klimatickým změnám.  Více informací naleznete na www.zelenauniverzita.utb.cz a www.350.org.

finálová