1 2   Následující   ››

V Baťově vile bylo zřízeno pietní kondolenční místo

V úterý 20. února 2018 zasáhla Zlíňany smutná zpráva o úmrtí paní Sonji Ingrid Bata, manželky Tomáše Bati juniora. Zemřela ve věku nedožitých 92 let v Torontu. Nadace Tomáše Bati vytvořila v prostorách Baťovy vily pietní kondolenční místo. Zde mohou lidé v následujících dvou dnech vyjádřit pozůstalým písemnou soustrast. Kondolenční listy budou předány rodině.

Pozvánka na výstavu Baťa – Zlín – Československo

Srdečně Vás zveme na výstavu BAŤA – ZLÍN – ČESKOSLOVENSKO: Masarykova demokracie – Baťova prosperita. Výstava bude zahájena 28. 2. 2018 v 17:00 hodin v atriu Univerzitního centra, budova rektorátu U13 ve Zlíně.

Fotogalerie XVIII. Reprezentačního plesu UTB

Prohlédněte si fotogalerii z XVIII. Reprezentačního plesu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, který se letos nesl v duchu oslav první republiky.

Rozšiřte sbor smartphonistů a zahrajte si s filharmonií

Chcete se i Vy stát součástí velkého symfonického orchestru a spolupodílet se tak společně s Filharmonií Bohuslava Martinů na naprosto unikátním projektu nazvaném “Be Online – Smartphone Concert“?

Miroslav Zikmund slaví 99 let

Dnes se dožívá 99. narozenin významný český cestovatel a spisovatel, držitel čestného doktorátu UTB, pan Miroslav Zikmund. Přejeme mu pevné zdraví, elán a hodně inspirace do další práce.

Konference Plastko 2018

Univerzitní institut Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Plastikářský klastr z.s. Vás srdečně zvou na další ročník odborné konference Plastko 2018. Cílem konference je prezentace výsledků výzkumu a vývoje, výstupů inovačních projektů a zhodnocení trendů v oblasti polymerní chemie, plastikářského průmyslu a dalších souvisejících aspektů jako jsou inovace a možnosti jejich financování.

Noví doktoři a docenti si převzali diplomy a jmenovací dekrety

Diplomy a jmenovací dekrety si dnes převzali noví doktoři a docenti na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jejich promoce byla součástí tradičního Slavnostního shromáždění akademické obce, které univerzita pořádá vždy na začátku roku, aby si připomněla výročí svého založení k 1. 1. 2001.

Den otevřených dveří na UTB

Den otevřených dveří se uskuteční na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v pátek 9. února 2018.

Akademický senát FAI zvolil kandidáta na jmenování děkanem

Akademický senát Fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně dnes na svém řádném zasedání zvolil kandidáta na jmenování děkanem. Stal se jím dosavadní děkan doc. Mgr. Milan Adámek, Ph.D., který fakultu úspěšně řídí již čtyři roky. Po jmenování rektorem bude ve funkci pokračovat i v následujících letech 2018 – 2022.

Podnikatelská akademie

Mezinárodní projekt Erasmus+ s názvem „Pilot project: Entrepreneurship education for University students“ reg. č. 2016-1-CZ01-KA203-023873, jehož hlavním cílem je tvorba metodiky podporující podnikání studentů v rámci vysokoškolských studií a to nejen na univerzitách v České republice, ale i v zahraničí, má za sebou úspěšný první semestr výuky podnikání v rámci předmětu Podnikatelská akademie I, kterého se zúčastnilo 44 studentů.

Kurz čínského jazyka a kultury pro veřejnost

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně zve všechny zájemce do kurzů čínského jazyka a kultury pro veřejnost, které budou probíhat od 5. 2. do 11. 5. 2018. Osvojte si základy mluvené čínštiny, znakového písma a poznejte čínskou kulturu, její zvyky a tradice. Přijďte si vyzkoušet kaligrafii, čajový obřad nebo tradiční umění čínských uzlů.

Prezentace UTB na veletrhu Gaudeamus v Praze

Podívejte se na záběry z letošního ročníku veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se na veletrhu prezentuje ve dnech 23. 1. - 25. 1. 2018.

Cena Czechitas pro nejlepší bakalářské práce

Nezisková organizace Czechitas odstartovala druhý ročník soutěže o nejlepší dívčí bakalářskou práci v IT. Přihlašování do soutěže začíná 15. ledna a končí 22. února. Vítězné studentky získají bezplatný mentoring odborníků z praxe, 5 000 korun a dárky od partnerů soutěže.

Kácení stromů před Vzdělávacím komplexem

Univerzita Tomáše Bati (UTB) upozorňuje veřejnost, že o následujících třech víkendech počínaje sobotou 6. ledna 2018 bude před novou budovou Vzdělávacího komplexu UTB na Štefánikově ulici ve Zlíně probíhat kácení stromů. Kácení budou doprovázet příslušná bezpečnostní opatření na přilehlých plochách, přesto univerzita vyzývá, aby lidé v daném místě dbali zvýšené opatrnosti.

Na UTB vznikne digitální baťovský archiv

Digitální archiv, který shromáždí dostupné materiály z celého světa k historii a působení firmy Baťa, vznikne na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Smlouvu o vytvoření archivu dnes uzavřeli rektor UTB prof. Ing. Petr Sáha, CSc. a vnučka zakladatele obuvnické firmy Rosemarie Blyth Baťová.

1 2   Následující   ››