1 2 3   Následující   ››

Rektor UTB jmenoval nového prorektora pro pedagogiku

Mgr. Jan Kalenda, Ph.D. byl dne 27. 6. 2017 na zasedání kolegia rektora jmenován prorektorem pro pedagogickou činnost s účinností od 1. července 2017 na funkční období do 14. prosince 2018. Jmenovací dekret převzal z rukou rektora UTB, prof. Ing. Petra Sáhy, CSc.

Konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky

Konference KRECon 2017 se uskuteční 9. a 10. listopadu 2017 v Národní technické knihovně v Praze. Již sedmý ročník mezinárodní konference je věnován vybraným tématům, která mají vliv na postavení mladých vědeckých pracovníků (s důrazem na doktorandky a doktorandy) na českých vysokých školách a v celém systému výzkumu a vývoje.

Uzavření hlavní pokladny (U13)

Informujeme Vás, že v době od 30. 6. 2017 do 7. 7. 2017 bude uzavřena hlavní pokladna U13, nám. T. G. Masaryka 5555 Zlín.

Výstava „Pod povrchem ornamentu“

Srdečně Vás zveme na výstavu „Pod povrchem ornamentu“. Ve výstavě se představí devět mladých návrhářů ateliérů Design oděvu a Produktový design UTB ve Zlíně, kteří pracují s odkazem a mezigeneračně předávanými hodnotami lidové kultury v širším sociálním kontextu. Modely a práce studentů jsou postaveny do konfrontace s inspiračními zdroji v podobě krojových součástek ze sbírek Slováckého muzea.

JUNIOR UNIVERZITA 2017

Jaké to je být vysokoškolákem? To si mohou díky Fakultě humanitních studií UTB ve Zlíně vyzkoušet děti na oblíbené Junior Univerzitě.

Setkání s velvyslanci

Rektor UTB prof. Petr Sáha absolvoval 22. června 2017 setkání s velvyslanci čtyř zemí. Na společném obědě, který se uskutečnil v Baťově vile, představil univerzitu velvyslancům Bulharska, Izraele, Řecka a Ukrajiny.

Nově jmenovaní profesoři si na MŠMT převezmou dekrety

Dne 23. června 2017 si na ministerstvu školství převezmou dekrety nově jmenovaní profesoři. Budou mezi nimi i dva zástupci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Senioři získali osvědčení o studiu

Na slavnostní akci Univerzity třetího věku 16.června 2017 si seniorští posluchači převzali osvědčení o úspěšném absolvování dvouletého kurzu. „Každoročně končí studium Univerzity třetího věku na zlínské univerzitě asi 200 seniorských posluchačů. Nejinak tomu bylo i letos. Většina z nich chce ve studiu pokračovat i v příštím roce,“ uvedla koordinátorka kurzů Jarmila Hřebíčková.

Setkání s kolumbijskou delegací

Rektor UTB ve Zlíně, prof. Ing. Petr Sáha, CSc., se dne 19.6.2017 zúčastnil setkání českých rektorů a prorektorů s delegací z vysokých škol z Kolumbie. Hostitelem setkání v pražském Karolinu byla Univerzita Karlova.

UTB nabízí studentům desítky sportů

Ústav tělesné výchovy nabízí všem studentům UTB možnost výběru ze 30 druhů sportovních aktivit včetně sportovních kurzů jako je zahraniční lyžování, letní kurz či cyklokurz. Navíc se můžete stát členem Vysokoškolského sportovního klubu a sportovat za výhodných podmínek.

Podnikatelská akademie na UTB je otevřena pro všechny studenty

Plánuješ v budoucnu podnikat, ale stále nevíš, jak to správně uchopit? Nabízíme ti možnost zúčastnit se kurzu Podnikatelské akademie, která je otevřená pro studenty všech fakult. Získáš tak možnost vyzkoušet si práci s lidmi mimo tvůj obor a kdo ví, možná s nimi po absolvování rozjedeš svůj první byznys!

Baťova manažerská olympiáda 2017 zná své vítěze

V pátek 16. června se konalo finále Baťovy manažerské olympiády devátého ročníku soutěže pro žáky 3. ročníků SŠ. Pozdravit středoškoláky přišel i děkan Fakulty managementu a ekonomiky doc. David Tuček. Každoročně se olympiády účastní kolem 100 středních škol z ČR a SR. Letos se zúčastnilo předkola celkem 1897 studentů z 98 středních škol a 68 nejlepších žáků dorazilo do Zlína na finále osobně.

Oděvní kolekce UTeBe je v prodeji!

Originální oděvní kolekce UTeBe, která vznikla ve spolupráci univerzity a Ateliéru design oděvů FMK je již v prodeji.

Cena Pavla Kouteckého pro studenty FMK

Dvojice studentů ateliéru Audiovizuální tvorba, Martin Mach a Dominik Truhlář, získala Cenu Pavla Kouteckého v kategorii krátkometrážního dokumentu. Jejich film Backstage, který dokumentuje jeden den spalovače mrtvol ve strašnickém krematoriu, zaujal porotu svým tématem i jeho zpracováním.

Výstava Terakotová armáda

Srdečně zveme zájemce na výstavu Terakotová armáda, Odkaz prvního císaře, která probíhá ve dnech 15. května až 31. července 2017 v prostorách Filmových ateliérů Zlín.

1 2 3   Následující   ››