Apráles 2009

Pravá přímořská atmosféra zavane 14. dubna 2009 ve zlínském parku mezi hostincem Pod Lipou a Nadací Tomáše Bati ve Zlíně. Bude se zde konat Apráles 2009 aneb dárek studentů Fakultě technologické ke 40. výročí jejího založení. Celá akce propukne úderem jedné hodiny po poledni a bude zahájena slavnostní ceremonií, které se zúčastní rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, primátorka města Zlína, ředitel Městské Policie Zlín a další významní představitelé institucí působících ve městě Zlíně. V rámci kulturně-zábavného programu vystoupí kapely Argema, Avion Swing Band nebo U5 – kapela tvořená pedagogy Fakulty aplikované informatiky. Za moderátorský pult se na celé odpoledne postaví Petr Suchoň z Frekvence 1. Námořnická Unie se dlouhodobě snaží široké veřejnosti dokázat, že i studenti exaktních věd jsou schopni kulturního vyžití a uměleckého vyjádření. Loni spolupořádali akce jako jsou Noc vědců, Akademický košt slivovice, výstavu sáněk nebo „pravé“ námořnické akce nazvané Rumium, Kotva nebo Kosatka. Také se pravidelně zúčastňují největšího studentského svátku ve Zlíně – Majálesu.

Pro návštěvníky akce jsou připraveny různé námořnické soutěže jako Košařův šplh, holubička o páté, soutěž ve sborovém zpěvu a další. Asi nejzajímavější soutěží, které se může zúčastnit každý student střední nebo vysoké školy, je soutěž o nejlepší studentskou slohovou práci na téma „Význam existence Námořní akademie na území Zlínského kraje“.

Soutěžící budou moci vyhrát nejen věcné ceny, ale také finanční částku. Bližší informace lze nalézt na http://aprales.namornickaunie.com.

Pořadatelé slibují dostatek nejenom pravého námořnického pití za skutečně studentské ceny, ale také kulinářské pochutiny na námořnický způsob.

Vstup na celou akci je zdarma a akce je určena pro širokou veřejnost. Více informací na http://aprales.namornickaunie.com.

Pořádájící organizace Námořnická Unie, o.s. navíc pro návštěvníky připravila akci i na další den, tedy na 15. dubna 2009, kdy v Golem Gambrinus Clubu ve 20:00 hodin vypukne tradiční Kosatka 2009 aneb oslava všech narozených ve znamení Berana, kde mimo námořnických soutěží bude k tanci a poslechu hrát legendární zlínská kapela Jazzzubs.