Budoucí grafici zabodovali v soutěži na téma Evropa bez bariér

Dosud největší úspěch ve své historii zaznamenal Ateliér grafického designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho studenti získali celkem sedm cen za návrhy plakátů v soutěži na téma Evropa bez bariér. Soutěž pořádalo občanské sdružení Rada pro mezinárodní vztahy a byla vyhlášena v souvislosti s českým předsednictvím EU. Budoucí grafici z FMK obdrželi všech pět hlavních ocenění a dvě zvláštní ceny navíc. "Přitom zvítězili v konkurenci téměř dvou set svých kolegů z deseti výtvarných a uměleckých škol z celé České republiky," uvedl dr. ak. soch. Rostislav Illík, odborný asistent Ateliéru grafický design.

Plakáty, které studenti vytvořili, byly inspirovány mottem českého předsednictví v Evropské unii. V současné době jsou vystaveny v Poslanecké sněmovně v Praze. Již předtím byl jejich výběr k vidění na pražské Kampě. Výstava se bude dále přesouvat do Mladé Boleslavi, Brna, Litoměřic, Karlových Varů, Českých Budějovic, a poté do Bruselu. Její putování bude zakončeno ve švédském Stockholmu, kde Češi předají své předsednictví Švédům.
Ceny byly vítězům slavnostně předány partnery projektu Evropa bez bariér na vernisáži dne 5. února 2009 v Praze v budově Parlamentu ČR. Předávajícími byli místopředseda vlády Alexandr Vondra, Irena Moozová, vedoucí zastoupení Evropské komise, a předseda zahraničního výboru Senátu Jiří Dienstbier. Přítomni byli i předseda vlády Mirek Topolánek a další oficiální hosté.
První cenu získala studentka Jaroslava Homolová, další ceny a čestné uznání obdrželi Eva Králíková, Renata Hovorková, Radek Petřík a Jana Macurová, zvláštní cenu si odnesli Barbora Rozložníková a Pavel Vincenc. „Všem patří velký dík za skvělou reprezentaci univerzity a fakulty,“ uzavřel dr. Illík.