Cena Czechitas pro nejlepší bakalářské práce

Nezisková organizace Czechitas odstartovala druhý ročník soutěže o nejlepší dívčí bakalářskou práci v IT. Přihlašování do soutěže začíná 15. ledna a končí 22. února. Vítězné studentky získají bezplatný mentoring odborníků z praxe, 5 000 korun a dárky od partnerů soutěže.

Cena Czechitas oceňuje studentské práce spojené s informačními technologiemi. Cílem je upozornit na nadané dívky, které zajímá IT, a propojit je s firmami. Druhé kolo Ceny bude narozdíl od prvního v celorepublikovém rozsahu. „První Cenu Czechitas jsme pořádali pouze v Brně a hlásily se do ní studentky z brněnských univerzit. Letos jsme se rozhodli přihlašování otevřít všem dívkám v celé České republice,“ říká koordinátorka projektu Martina Kovaříková.

Porota složená z partnerů soutěže vybere z přihlášených 8 finalistek, které absolvují třítýdenní mentoring u vybraných partnerů. Získají tak jedinečnou možnost pracovat s odborníky z praxe na svém vlastním projektu a nahlédnou do firem, které se IT věnují. Cílem mentoringu je přijít s nápady na rozpracování práce či její další využití a vypilovat přípravu na závěrečnou prezentaci práce na slavnostním galavečeru.

Do soutěže se můžou přihlásit dívky ze všech univerzit, jejichž bakalářská práce souvisí s informačními technologiemi. Cena rozhodně není určena pouze studentkám IT oborů, přihlásit se může každá dívka, jejíž práce se IT alespoň částečně dotýká.

Podrobnosti o průběhu soutěže a podmínky přihlášení jsou k přečtení na webových stránkách Czechitas.