Fajn den

Den, který zažili děti a dospělí v úterý 5. 5. 2009 na ranči v Březůvkách nebyl jen fajn. Byl to krásný zážitek pro všechny zúčastněné i pro organizátory. Nádherné prostředí areálu dětského tábora zaplnilo 80 účastníků tohoto projektu. Soutěžilo mezi sebou 6 škol a ústavů pro handicapované děti a dospělé ze Zlínského kraje a ze Slovenska. Organizátory akce, která se uskutečnila už po třetí, byli studenti Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tento ročník se celý inspiroval indiánskou tematikou, organizátoři v kostýmech pomáhali mentálně postiženým dětem i dospělým při hrách a soutěžích, a vytvářeli tak dokonalou atmosféru indiánského léta.

Zúčastnění se rozdělili do indiánských kmenů, podle toho, ze kterého ústavu přijeli, vymysleli si kmenový pokřik a namalovali kmenové totemy, které areál celý den zdobily. Po obědě náčelník Indiánů vyhlásil hledání pokladu, a na závěr se každý kdo chtěl, svezl na koních, zazpíval si u táborového ohně a opekl si špekáček.
„Jediné, čeho jsme se báli, bylo špatné počasí. Sice jsme měli vymyšlenou i variantu programu v kryté jízdárně, doufali jsme však, že tento den prožijeme venku. Ačkoliv bylo trochu pod mrakem, vařili jsme dětem celý den čaj, aby nikomu nebyla zima,“ říká Šárka Fučíková, manažerka projektu.
Záměrem akce je uspořádat den, který handicapovaným lidem přinese spoustu zábavy, krásné zážitky a nová přátelství. „Bylo úžasné vidět, jakou mají radost a jak se baví. Práce při přípravě projektu za to rozhodně stojí,“ dodala.
Projekt se uskutečnil díky podpoře Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a sponzorů. 


Vítězky MISS ACADEMIA ČR 2009
Fajn den č. 2