Film ZlíNY bodoval na festivalu v Karlových Varech

Student FMK Jan Otruba zabodoval se svým filmem ZlíNY – Zlín in New York na festivalu Tour Region Film v Karlových Varech. V konkurenci 128 přihlášených snímků s tematikou cestovního ruchu získal 2. místo . Film označovaný také ZLIN promo 2008 natočil režisér v loňském roce pro výstavu v Českém národním domě na Manhattanu, která Američanům představila současný Zlín.Tour Region Film 2009 se konal ve dnech 7. a 8. října v hotelu Thermal jako součást 42. ročníku mezinárodního festivalu Tourfilm. Hlavním hostem byl cestovatel a dobrodruh Iam Wright. Zajímavostí oceněného filmu znojemského režiséra je, že se jako jediný film ze stupňů vítězů zaměřuje pouze na jedno konkrétní město, zatímco ostatní propagují kraje nebo určité regiony. Navíc byl film do soutěže přihlášen přímo svým tvůrcem, nikoli ministerstvem, krajským úřadem nebo jinou státní organizací.

„Je to úžasné ocenění nejen mojí práce, ale také výkonů celého štábu a spolupracovníků. Hodnocení odborné poroty mě těší o to víc, že již dlouho zaznamenáváme kladné reakce také na internetu přímo od obyvatel Zlína i rodáků žijících v zahraničí, kteří nás například v komentářích na YouTube chválí za pěknou propagaci jejich rodiště,“ popisuje Jan Otruba bezprostřední dojmy po vyhlášení výsledků ve Slavnostním sále Grandhotelu Pupp.

Na vzniku filmu se kromě režiséra podíleli: doc. MgA. Jana Janíková, ArtD. (scénář), Martin Dedek (kamera), Veronika Mikalová (hudební dramaturgie), Martin Jůza (animace) a mnoho dalších.