Literární květen 2007

Festival Literární květen, který se koná 2.- 4. 5. 2007 , bude mít mezinárodní charakter. Kromě českých hostů přijedou i spisovatelé z Polska. Básnířka Marta Podgórnik a scénárista a spisovatel Maciej Melecki vystoupí ve čtvrtek 3.5. v 15 hodin na schodech FMK (budova U4) při autorském čtení (spolu s J. H. Krchovským a Jakubem Chrobákem). Jinak si je můžete poslechnout v pátek 4.5. od 17 hodin v Zelenáčově šopě. Kromě toho přijede slovenská prozaička Daniela Kapitáňová, kterou můžete zastihnout ve středu a ve čtvrtek v Alternativě. Více informací na www.literarnikveten.cz . Festival je pořádán studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Program festivalu se bude odehrávat na řadě míst ve Zlíně, například v Kulturním institutu Alternativa, v Zelenáčově šopě, v Baťově nemocnici či v parku Komenského, ale i v otrokovické čajovně.
Sestávat bude převážně z čtení děl a besed. Součástí festivalu bude také literární soutěž pro autory poezie nebo prózy na téma „První stanice štěstí“. Soutěž je určena pro studenty vysokých škol z České republiky a Slovenska. Příspěvky zaslané do soutěže vyhodnotí odborná porota.
Kromě literárního programu jsou připraveny také hudební a filmové produkce. V Zelenáčově šopě tak vystoupí třeba známý písničkář Jaroslav Hutka nebo bude promítnut film s názvem „…a bude hůř“.