Majáles v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště bude od letošního roku patřit mezi několik málo měst v České republice, v nichž studenti pořádají svou vlastní oslavu vysokoškolského života -majáles. Pořadateli jsou studenti Institutu bezpečnostních technologií, který je součástí Fakulty technologické UTB ve Zlíně, a záštitu nad ní převzal starosta Ing. Libor Karásek. Uherskohradišťský majáles vypukne 5. května 2009 úderem poledne na Studentském náměstí, odkud se vydá průvod v maskách do centra města a zpět. Tématem průvodu bude "zrození". Hlavní hvězdou hudebně-zábavného programu bude pražská formace SOUTHPAW, dále vystoupí kapely SORY, CHEMTRAIL, MADLINE nebo EL CHORRO. Organizátoři slibují také zábavné scénky, napínavé soutěže i volbu prvního krále majálesu. Konečné hlasování o udělení tohoto titulu bude mít v rukách - kdo jiný, než - svobodné studentské demokratické publikum. Srdečně Vás zveme!

Celé odpoledne bude moderovat Ondřej Zehnal z rádia Kiss Publikum. Na akci byl pozván také rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, děkan Fakulty technologické, starosta města Uherské Hradiště nebo hejtman Zlínského kraje.

Pořadatelé podotýkají, že mají připraveno řadu cen pro výherce soutěží, dostatek hudebního vyžití pro všechny a občerstvení za skutečně studentské ceny.

Po ukončení studentské veselice na náměstí bude akce pokračovat do časných ranních hodin v klubu Mír, kde bude držet taktovku zábavy DJ Party.

Vstup na celou akci je zdarma a akce je určena pro širokou veřejnost.