Mezinárodní den studentstva překvapil počtem účastníků i programem

Ve středu 18. listopadu 2009 se pod vedením Studentské unie Univerzity Tomáše Bati uskutečnily připomínkové akce k Mezinárodnímu dni studentstva. Soutěž v běhu do schodů, přednáška, více než 150 studentů se svíčkami a transparentem v rukou, slavnostní průvod z náměstí Míru, proslov rektora univerzity i fireshow. To vše se událo během jediného odpoledne.

„S průběhem celého projektu jsme velice spokojeni. Akce se zúčastnilo přes 150 studujících, což naprosto předčilo naše očekávání,“ svěřil se organizátor Marek Klos. Program zahájila soutěž v běhu do schodů na Fakultě aplikované informatiky s 21 soutěžními týmy. Vítězové obdrželi diplomy i čokoládové medaile. Po něm následovala zajímavá přednáška Vítězslava Sommera z Ústavu pro studium totalitních režimů České republiky, na níž povyprávěl o roli studentů ve společnosti a politice v historii i současnosti.

Poté se v 17 hodin začali studenti shromaždovat na náměstí Míru, kde měla úvodní slovo nově zvolená prezidentka Studentské unie Anna Zapletalová. „Je těžké zprostředkovat po letech emoce a slovy popsat činy, kterými předešlé generace bojovaly za tu naši. Naší povinností je si nejen jejich odkazu vážit, ale také si z něj vzít ponaučení a sílu k vlastním pevným rozhodnutím, která budou stát na pravdě,“ řekla. V 17.30 hodin vyrazil početný průvod v čele s rektorem Univerzity Tomáše Bati Ignácem Hozou směrem k Fakultě multimediálních komunikací, kde rektor pronesl slavnostní proslovu k zúčastněným. Po zakončení přišlo na řadu překvapení večera v podobě fireshow, doprovázené hrou na bonga. „Úvodní proslov i proslov rektora univerzity byl velmi osobní, báječný. Skvělá byla také překvapivá ohnivá show. Myslím, že jsme tak vzdali adekvátní hold všem těm, kteří si to zasloužili a zaslouží,“ s nadšením vyprávěl jeden ze studentů UTB a členů průvodu Aleš Filip.

Zakončením večera byla afterparty, nesoucí se v poklidném duchu, v klubu Klid.

Wspólnie-společně

Pochod       Proslov

Slavnostní shromáždění       Vítězové běhu do schodů