Miss Academia ČR 2009 má svou vítězku

Letošní ročník soutěže o titul „nej“ vysokoškolačky dospěl ve středu 1. dubna ke svému vrcholu. Ve 20:00 hodin začala v Městském divadle Zlín volba nové studentské královny. Tou se stala Jana Marečková z Prahy , která studuje na Univerzitě Karlově obor Antropologie . „Jsem skutečně překvapená, v podstatě mi to stále nedochází. Titul ale beru také jako závazek, abych teď dobře reprezentovala právě svou školu,“ řekla po vyhlášení výsledků Marečková. Pětadvacetiletá kráska zářila ve všech částech programu - úvodní choreografii, rozhovoru s moderátorem, promenádě v plavkách i šatech. Výborně však zvládla i novou kreativní disciplínu, ve které musela ztvárnit představy o budoucnosti po absolvování oboru. Díky svému vítězství se nyní může radovat například z notebooku, digitálního fotoaparátu, další drobné elektroniky, poukazu na zážitek, zájezdu, seskoku padákem, kontraktu na pět módních přehlídek i kupónů na obuv, kosmetiku, šperky a šaty.

Korunku I. VICEMISS ACADEMIA ČR 2009 vybojovala Lucie Hubaczová (bydliště Troubsko, Jihomoravský kraj), jejímž oborem na Masarykově univerzitě jsou podnikové finance. Titul II. VICEMISS ACADEMIA ČR 2009 patří Kamile Houfové (bydliště České Budějovice), která studuje český jazyk se zaměřením na vzdělávání na Západočeské univerzitě v Plzni.

O MISS ACADEMIA ČR 2009 ON-LINE rozhodovala i tento rok široká veřejnost. Ta nakonec poslala nejvíce hlasů Aleně Zdvihalové (bydliště Kladno), studentce marketingových komunikací z Vysoké školy finanční a správní. Vítězky se do soutěže přihlásily společně s 374 vysokoškolačkami ze všech koutů republiky a do finálové desítky se dostaly hlavně na základě vědomostně-inteligenčního testu, který při semifinále tvoří 60 % veškerého bodového ohodnocení.

14264-DSC_0486.JPG