Otevřená zkouška v divadle

K chystané premiéře Romeo a Julie (8. 12. v 19 hodin ve Velkém sále) se v Městském divadle Zlín připravuje otevřená zkouška. V sobotu 1. prosince od 10 hodin budou moci zájemci o divadlo přijít na jednu z posledních zkoušek a podívat se, jak se nová hra dolaďuje.

Chystaná premiéra Romeo a Julie je v režii mladé německé režisérky Kathariny Schmitt. Vystudovala režii na DAMU a jako režisérka i dramaturgyně už pracovala jak v Německu, tak i u nás. Její poslední práce byla v Divadle Komedie Praha.
"Když jsem byla ze Zlína oslovena, měla jsem velkou radost. Dělat tento titul má velkou výhodu - znalost děje u diváků. Na mne pak je udělat hru tak, aby k lidem promluvila," říká Katharina Schmitt.
Režisérku fascinuje tento příběh lásky, který se mladým lidem děje POPRVÉ. "První láska, první touha, zamilovaným dětem je teprve 13 let. A v tomto citlivém okamžiku jsou manipulováni. Konflikt mezi rody, z nichž oba pocházejí, vyvolává násilí a oni musí buď bojovat, nebo zemřít. Na jevišti je konflikt přítomen stále. Od krutosti, jež se ve Veroně děje, se odráží láska mezi Romeem a Julií. A protože násilí není žádná elegantní záležitost, bude i každá smrt krutá, ošklivá a dlouhá. V příběhu zemřou nakonec všechny děti, zbudou po nich jen zlaté sochy, nikdo z této špatně nastavené společnosti nebude pokračovat," upřesňuje česky výborně mluvící režisérka.
Lidé, kteří mají rádi živé divadlo s dojemným příběhem a zajímají se o jeho vznik, mají opět jedinečnou možnost vidět ve zlínském divadle, jak inscenace vypadá týden před premiérou.

VSTUP VOLNÝ!