Paraparáda aneb spolu jedem světem

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati vás po roce opět zvou na tradiční předvánoční sportovní setkání. A ne jen tak ledajaké! Sportovní hala Střední průmyslové školy ve Zlíně se ve čtvrtek 6. prosince 2007 promění na oceán a od 13.00 do 16.00 hodin se zde budou prohánět piráti! Téma „Piráti“ totiž provází celou letošní Paraparádu. Už popáté se střetnou handicapovaní účastníci se „zdravými“ a utkají se v záludných pirátských disciplínách, které smažou veškeré rozdíly. „Uvidíme, jestli bude vozíčkář na moři rychlejší než zlínský hokejista, vyzkoušíme, zda si policisté poradí se střelnými zbraněmi, a zjistíme, jak jsou na tom naši soutěžící s rybolovem. A to není všechno! Kromě řady úžasných sportovních výkonů se také můžete těšit na spanilé orientální tanečnice z taneční školy Delila Zlín nebo na odvážné šermíře,“ poodhaluje program soutěžního odpoledne manažerka projektu Sylva Štalmachová.

Účastníci soutěží vždy ve čtyřčlenných týmech. Letos to budou například hokejisté HC RI Okna Zlín, policisté, hasiči, zástupci města i kraje a především samozřejmě družstva některých zlínských neziskových organizací, která budou obhajovat svá vynikající umístění z minulých ročníků. Mezi zúčastněnými tak uvidíme reprezentanty TyfloCentra Zlín, chráněné dílny ERGO Zlín, městského stacionáře Klubíčko Zlín, humanitárního sdružení Handicap Zlín a denního centra pro duševně nemocné Horizont.
Paraparáda je naprosto výjimečný projekt. Nejen, že ji celou připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, ale především se zde spojují dva odlišné světy, které toho přesto mají mnoho společného. A proto hlavním cílem zúčastněných týmů není vyhrát, ale pobavit sebe i diváky a zároveň „probourat“ pomyslné bariéry. Za všechno mluví i motto akce „Spolu jedem světem.“ Tak se přijďte 6. prosince podívat a hlavně fandit svým favoritům, aby letošní Paraparáda byla prostě parádní.