Po zlínském předkole jsou finalistky Miss Academia 2009 kompletní

Univerzitní centrum ve Zlíně patřilo v pátek 23. ledna hlavně třiceti půvabným studentkám převážně z moravských škol. Dívky se totiž přišly zúčastnit druhého castingu a zkusit se probojovat do finálové desítky letošního ročníku soutěže o titul "nej" vysokoškolačky. "Kritéria zůstala i tentokrát samozřejmě stejná. Zájemkyně musela uspět ve vědomostně-inteligenčním testu, který tvoří 60 procent celkového bodového ohodnocení, poté dobře zvládnout rozhovor s porotou v černých šatech i promenádu v plavkách," řekla jedna z hlavních manažerek studentského projektu Eva Bouchalová. Porotě i tentokrát předsedal viceprezident soutěže doc. RNDr. Vojtěch Křesálek, CSc., opět nechyběl ani senior konzultant Bc. Jan Mizera a manažerka projektu Sandra Čermáková. Nově v porotě zasedli choreograf Ing. Radek Felcman, kancléřka Univerzity Tomáše Bati Ing. Andrea Kadlčíková, Mgr. Petr Podlešák, zástupce vedoucího pedagoga projektu a finalistka soutěže Česká Miss 2008 Šárka Frýbortová. Do semifinálového výběru deseti děvčat se nakonec ve Zlíně probojovaly Lucie Mohylová s Hanou Zatloukalovou z Univerzity Palackého v Olomouci, Šárka Cojocarová z Ostravské univerzity v Ostravě, studentka Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně Eva Nezhybová, Lucie Hubaczová a Barbora Mičková z Masarykovy Univerzity, Jana Šťastná z Univerzity Karlovy, frekventantka Vysokého učení technického v Brně Petra Chlachulová, zástupkyně místní Univerzity Tomáše Bati Zuzana Palová a Gabriela Lefendová ze Slezské univerzity v Opavě. "Do soutěže jsem se přihlásila nejen kvůli novým zážitkům, ale také chci ukázat, že krásná dívka nemusí být jen prázdnou nádobou," svěřila se Šárka Cojocarová.

Po vyhlášení semifinálových výsledků však již organizátoři ihned sestavili podle konečného nejvyššího počtu bodů i závěrečnou desítku finalistek, která bude 1. dubna v Městském divadle Zlín bojovat o titul MISS ACADEMIA ČR 2009. Z pražského předkola, které proběhlo minulý týden v prostorách hotelu Hilton, se může z postupu těšit Kamila Houfová ze Západočeské univerzity v Plzni, Jana Marečková z Univerzity Karlovy, Tereza Kučerová z České zemědělské univerzity v Praze, Alena Zdvihalová z
Vysoké školy finanční a správní, Alena Vejnarová z Vysoké školy ekonomické v Praze a Olga Píšová z Jihočeské univerzity. "Měla jsem velkou radost, když jsem se o svém postupu dozvěděla. Už se těším na finálový galavečer," prozradila Kamila Houfová. Ze Zlína se nakonec postupu dočkala čtveřice ve složení Šárka Cojocarová, Lucie Hubaczová, Barbora Mičková a Hana Zatloukalová.

Na dívky čeká již za čtrnáct dní jedno z úvodních soustředění, v jehož rámci budou natáčeny medailonky, zkoušeny modely šatů či pořízeny fotografie. "Všechny materiály musí být připraveny v takovémto časovém  předstihu, abychom mohli finalistky do 16. února, kdy začne volba MISS ACADEMIA ČR 2009 ON-LINE, představit široké veřejnosti a ta se mohla rozhodnout, které z nich projeví během hlasování své sympatie. Samozřejmě i v tomto roce bude pro hlasující připravena soutěž o elektroniku od firmy GoGen," upřesnila Bouchalová.

Anna Zapletalová, tisková mluvčí Miss Academia

Zahraniční studenti v Praze
 
Dívky v černých šatech
 
Dívky v plavkách