Přednáška významného světového chemika

Jeden z nejvýznamnějších současných vědců v oblasti chemie zavítá v pondělí 26. října na Univerzitu Tomáše Bati. Josef Michl , který byl v roce 1995 nominován na Nobelovu cenu, přednese v 9:00 hodin na Fakultě technologické přednášku na téma „Rotory a bubliny molekulárních rozměrů“ . Profesor Josef Michl působí na University of Colorado at Boulder ve Spojených státech. V roce 1961 absolvoval katedru organické chemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy . V roce 1968 odešel do zahraničí a pracoval nejprve v Dánsku a později na několika amerických univerzitách. Za svou kariéru napsal několik set vědeckých prací, je autorem knih a patentů, obdržel prestižní světová ocenění. Přednáška profesora Michla je přístupná veřejnosti. Zveme všechny zájemce.