Projekt Nadaní studenti odstartoval

První skupina vybraných studentů Fakulty managementu a ekonomiky se od letního semestru 2008/09 zapojila do vzdělávacího projektu „Nadaní studenti“. Jeho hlavní předností je úzké partnerství s významnými zástupci podnikatelské a veřejné správy. Na půdě fakulty se zástupci společností Barum Continental Otrokovice, Deloite Advisory, Flexibuild, MEP Postřelmov, Microsoft Corp., Moravský peněžní ústav, Slovácké strojírny Uherský Brod, UniCredit Bank Czech Republic, úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava a Zlínský kraj setkali s 25 vybranými studenty. Byly zde nastíněny možnosti spolupráce, a to ve formě stáží, stínování manažerů, práce na konkrétních projektech, které mohou vyústit ve zpracování diplomových prací.

„Rok od roku roste počet studentů FaME“, říká děkanka doc. Drahomíra Pavelková. „Ve spojení s převisem nabídky ekonomů na českém trhu práce se tento počet bude určitě odrážet na vysoké konkurenci mezi jednotlivými absolventy. Proto jsme se rozhodli dát možnost motivovaným studentům zvýšit svou šanci na lepší uplatnění na trhu práce,“ dodala.

Program „Nadaní studenti“ je určen posluchačům navazujícího magisterského studijního programu, kteří mají nejen dobrý prospěch, ale také přirozenou zvídavost a snahu něco dokázat.