Putovní výstava fotografií na UTB

Zlínská charitativní organizace Samari , o.s. zve na aktualizovanou putovní výstavu fotografií „Ukrajina očima dobrovolníků.“ Výstava bude k vidění na pěti místech ve Zlíně a v okolí. Fotografie vystavují přímí účastníci letní brigády v nemocnici Vinogradovo, mezi nimiž je i absolventka UTB Petra Nováková a student UTB Dominik Bachůrek. Výběr snímků zajistil fotoreportér ČTK a dobrovolný spolupracovník Samari Zdeněk Němec, odbornou spolupráci výtvarník Milan Javora. Akce probíhá pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.

„Na Ukrajinu se zatím od nás moc nejezdí. Nanejvýš do její západní části kdysi nazývané Podkarpatská Rus. Kromě turistů tam někdy zamíří také dobrovolníci některých neziskových organizací. Jejich hlavním cílem nemusí být Koločava Nikoly Šuhaje Loupežníka ani rozlehlé poloniny na horských návrších. Cílovou skupinou jsou zpravidla tak či onak strádající domorodci. Poměrně často se jedná o děti. Brigádníci jim zdarma a ve svém volném čase zpříjemňují prostředí škol, ozdravoven, nemocnic či sociálních ústavů. Někteří si kromě montérek přibalí do batohu také fotoaparát. Při práci i ve chvílích volna občas zmáčknou spoušť. Jen tak, aby si odnesli něco na památku. Rozhodně nečekejte velké umění ani oslňující kvalitu. Pokud vás přesto některý z postřehů pohladí, inspiruje k přemýšlení či dokonce k ušlechtilému činu, pak tato výstava splnila své poslání,“ uvádí v textu úvodního panelu vedoucí letních brigád a předseda Samari, o.s. František Tomanec.

Plán putování výstavy:
16.3. - 03.4. Vyšší policejní škola a střední policejní škola v Holešově
03.4. - 17.4. Univerzita Tomáše Bati, Fakulta mamagamentu a ekonomiky, Mostní ul.Zlín
04.5. - 15.5. Gymnázium TGM Zlín
15.5. - 08.6. Úřad práce Zlín
08.6. - 26.6. zlínský mrakodrap, prostory Expozice

Slavnostní zahájení výstavy se koná vždy ve 13.00 hodin.