Soutěž Do školy na kole

Celostátní soutěž pro studenty Do školy na kole se uskuteční letos v květnu. Jejím cílem je motivovat co nejvíce mladých lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy, včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy se spolužáky, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Do školy na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou až maximálně pěti členech, a během května 2018 se spolu pravidelně dopravují do školy na kole, skateboardu, longboardu, bruslích, vozíčku nebo po svých, během či chůzí. Soutěžit je možné i jako jednotlivec.

Registrace jsou od 1. března do 30. dubna a stojí 150 Kč za osobu. Studenti obdrží tričko v bio-bavlně. Ti nejlepší získají zajímavé ceny při vyhlašování 7. června 2018 na náměstí Míru ve Zlíně.

Podrobné informace zjistíte na www.doskolynakole.cz.

DPNK_do-skoly-na-kole_950 x 460.png