Stáž v Evropském parlamentu

Chcete poznat práci a život v evropských institucích? Hledáte nové zkušenosti a nové obzory? Láká Vás práce v mezinárodním prostředí a nevíte, kde začít? Pak využijte příležitosti, kterou Vám mohou zprostředkovat europoslanci Libor Rouček a Richard Falbr. Od poloviny září 2007 do poloviny února 2008 můžete absolvovat stáž v Evropském parlamentu ve Frakci sociálních demokratů (program Francis Vals). Stáž Vám nabídne možnost zaměřit se na ty oblasti evropské politiky, které jsou Vám blízké nebo které Vás nejvíce zajímají. Získáte výjimečnou pracovní a životní zkušenost!

Podmínky, které by měl každý uchazeč splňovat, jsou následující: student nebo absolvent vysoké školy; věk do 30 let; zájem a minimálně základní znalost o fungování EU; výborná znalost angličtiny slovem i písmem (znalost dalšího cizího jazyka je výhodou); blízkost k myšlenkám sociální demokracie (členství v ČSSD není podmínkou).
Všichni zájemci, kteří splňují výše uvedené podmínky, se mohou zapojit do soutěže o jedno stipendijní místo v rámci sekretariátu Frakce evropských sociálních demokratů. Přihlásit se do soutěže můžete zasláním svého životopisu a motivačního dopisu v anglickém jazyce a také eseje v rozsahu dvou stran na téma "Jakou Evropu chci mít za 50 let?". Termín pro zaslání všech podkladů je do 20. června 2007. Podklady zašlete na adresu: libor.roucek-assistant@europarl_europa_eu. Další informace můžete získat na uvedené emailové adrese.