Studenti přivítali prváky

V úterý 13. října 2009 pořádala Studentská unie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Vítání prváků. Akce, která na pěti místech představila celkem šest rozličných hudebních žánrů, přilákala od 21 hodin rekordní počet návštěvníků – více než 2500. „Ve Flipu i Music Landu byly připravené oldies, Velké kino nabídlo house, electro a D´n´B, Golem patřil rocku a tedy i kapelám My Wave a The Roads. Letos jsme poprvé mezi žánry zařadili i chill-out, který byl umístěn do Klidu,“ popsal manažer projektu Jiří Budínský. Poslechnout si kvalitní hudbu však nebylo jediné, na co se všichni těšili. „Připraveny byly i soutěže, ale hlavním bodem večera se pro studenty prvních ročníků stal bezpochyby slavnostní rituál. Během něho zvednutím své pravé boty přísahali věrnost univerzitě,“ popsal Budinský.

Během večera proběhlo vyhlášení nejlepšího snímku z Polštářové bitvy, kterou Studentská unie pořádala společně s Golden Apple Cinema, zlínskými kiny a serverem Vychytané.cz ve středu 7. října. Ten vítězný nakonec pořídila Klára Pospíšilová a jako cenu si odnesla celkem dvě letenky po Evropě od společnosti Letuška.cz.

„Všude panovala skvělá atmosféra, tanečníkům nestačil parket, bylo vidět spokojené obličeje a bavící se skupinky. Jako organizátoři jsme velmi spokojení, protože přesně toto byl náš cíl. Určitě si proto Vítání prváků zopakujeme i příští rok,“ dodal na závěr Budinský.

Další informace naleznete na www.su.utb.cz/vitaniprvaku.

Fulbright