SVĚTOVÝ POCHOD ZA MÍR A NENÁSILÍ

Rádi bychom Vás informovali o konání akce s názvem "Světový pochod za mír a nenásilí" a nabídli Vám tak možnost tuto akci podpořit.

Pochod byl iniciován mezinárodní humanistickou organizací Svět bez válek a v České republice se na jeho přípravách podílí řada organizací, např. Česko proti chudobě, ADRA, Greenpeace, Informační centrum OSN nebo Humanistické hnutí. Světový pochod podporují stovky osobností z celého světa – držitelé Nobelových cen (např. Dalajláma, Desmond Tutu), současné či bývalé hlavy států (z Chile, Chorvatska, USA, Argentiny), umělci (Yoko Ono, Bryan Adams, Lou Reed, Art Garfunkel), sportovci (Gianluca Pessotto, FC Inter Milán) a mnoho dalších. V České republice jsou to např. Rudolf Hrušínský, Jan Budař, Zdeněk Troška, Olga Sommerová, Helena Třeštíková, Radka Kocurová, Jana Švandová, Milan Šteindler, David Vávra a další.

Pochod, který obejde celý svět, slavnostně vyjde 2. října 2009 z Nového Zélandu a 2. ledna 2010 vyvrcholí v argentinských Andách. V každé zemi, kterou pochod navštíví, se budou konat nejrůznější akce, např. multikulturní pochod, fotbalový zápas nebo koncert.

Během celého roku už probíhají propagační aktivity s cílem informovat o Světovém pochodu co největší počet lidí. Více informací k této akci, včetně mapy, naleznete v přiloženém letáku. Krátký videospot naleznete zde: http://www.youtube.com/watch?v=6HGBI3U96D0 

Kontaktní osoba: 

Mgr. Zuzana Hájková
E-mail: zuzana.hajkova@svetovypochod_cz
Website: www.svetovypochod.cz, www.theworldmarch.org