Top manažeři v kampani AIESEC

Originální náborovou kampaň zahájila studentská organizace AIESEC na českých vysokých školách. Zapojila do ní úspěšné absolventy vysokých škol, kteří jsou bývalými členy AIESEC a v současnosti pracují na nejvyšších postech českých, ale i zahraničních společností. Kampaň má za úkol přilákat studenty na zahraniční studijní stáže a zároveň zajistit nábor nových členů AIESEC.

Kampaň odstartovala v úterý 22. 9. 2009 spolu s novým akademickým rokem na devíti vysokých školách po celé České republice. „Jde nám především o to ukázat současným studentům, že tito top manažeři se procházeli po stejných chodbách, jedli v menzách a potili se na stejných židlích jako oni,“ říká Michaela Schedlingová, Vice-president Corporate relations AIESEC.
Ve školních prostorách mají studenti příležitost vidět třeba pozlacenou židli, na které nejraději sedávala Dita Stejskalová, dnes generální ředitelka Ogilvy Public Relations nebo lavičku, kde prospal svůj zápočet Robert Chvátal, nyní generální ředitel T-mobile Rakousko. V počítačových učebnách se studenti  mohou setkat s pozlacenou myší, se kterou na zahraniční stáž s AIESEC proklikal Miloš Homolka, dnes soukromý odborný konzultant a bývalý místopředseda představenstva E.ON Energie. Ke všem zlatým předmětům jsou připojeny vysvětlující cedulky s odkazem na klíčový komunikační prostředek kampaně, webové stránky www.zlatestopy.cz. Tyto stránky odkazují přímo na stránky AIESEC, zahraniční stáže nebo na stránky www.tvojekariera.cz.

O svém působení v AIESEC bývalí členové říkají:
Dita Stejskalová, Managing director Ogilvy Public Relations: „V roce 1988, kdy jsem na školu nastoupila, byl pro mě AIESEC kontakt se světem, s marketingem a také s tehdejší business sférou, protože jsme pro chod AIESEC museli získávat sponzory. Naštěstí tam byla skvělá parta lidí, kteří byli aktivní, zvědaví a už tehdy kosmopolitní. Nestačilo jim sednout si po přednáškách do hospody a tam mudrovat.“
Marie Kadlecová, marketingová ředitelka Mattel ČR a SR: ”Školu bych nedodělala, kdyby nebylo AIESEC. Abychom se ve škole neunudili, založili jsme „klub drsňáků“, který systematicky vyrušoval při konferencích. Některé členy to pěkně štvalo, nicméně si uvědomili, že bez toho vyrušování by to nebylo ono. Kromě toho jsme na Mendlovce zavedli tradici kuličkyád, která, pokud vím, trvá dodnes.“
Karel Nečesal, ředitel divize podpory prodeje Volksbank CZ: „Moje první zaměstnání byl skutečný „kickoff“ pro mojí další kariéru. Měl jsem domluvenou práci v jiné firmě a tato nabídka díky referencím z AIESEC přišla na poslední chvíli. Přijal jsem jí a dodnes nelituji.“
Robert Chvátal, generální ředitel T-mobile Austria: „Během svých studií na VŠE jsem se chopil šance, kterou AIESEC nabízel a podařilo se mi vystoupat až na prezidenta československé pobočky. Díky tomu jsem se ještě před revolucí mohl účastnit mezinárodních konferencí AIESEC v Hongkongu, Singapuru, Norsku nebo Francii. Díky projektu AIESEC Career days jsem získal také svou první pracovní pozici jako Assistant Manager v Procter&Gamble. AIESEC opravdu vděčím za hodně!“

Studentská organizace AIESEC je jednou z největších a vůbec nejstarších neziskových společností na světě. Vznikla v roce 1948 ve Stockholmu, tehdy ještě bez Československa, které se připojilo až v roce 1966. Po Jugoslávii se stalo teprve druhou komunistickou zemí s pobočkami v Praze a v Bratislavě. AIESEC neustále expanduje a v současné době působí ve 107 zemích světa, 1000 univerzitách a má více než 35 000 členů a 800 000 absolventů. Na zahraničních stážích byli s AIESEC například prezident ČR Václav Klaus, čerstvý držitel Nobelovy ceny míru a bývalý finský prezident Martti Ahtisaari nebo zpěvák Rolling Stones Mick Jagger. V České republice působí AIESEC na univerzitách v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Pardubicích, Zlíně a v Karviné a svou síť dále rozšiřuje.
Svým členům dovolí vyzkoušet si práci v týmech na projektovém managementu, talent managementu, marketingu, financích, public relations a obchodu. V reálném firemním prostředí si tak studenti ověřují znalosti získané na univerzitě. AIESEC je otevřen pro všechny studenty vysokých škol, kteří chtějí aktivně pracovat na svém osobním rozvoji, jsou flexibilní, komunikativní, rádi pracují v týmu a nemají problém s kulturním porozuměním. Mimo jiné aktivity pořádá AIESEC i veletrh Career Days, který je každoročním setkáním významných společností mezinárodního charakteru se studenty a absolventy vysokých škol z celé České republiky.