Účast UTB na Studentském konventu 2017

Studentská komora Rady vysokých škol uspořádala první ročník Studentského konventu, na který pozvala zástupce studentů z akademických senátů a studentských organizací včetně doktorandů ze všech vysokých škol v České republice. Studentský konvent se konal 18. až 19. 11. 2017 v Praze. Součástí Konventu byla řada networkingových akcí, včetně workshopů a panelové diskuze.

V pátek 17. listopadu se konalo několik vzpomínkových akcí v souvislosti připomínky událostí let 1939 a 1989 u Hlávkovy koleje, v Žitné ulici, na Albertově a na Národní. Pietních akcí se zúčastnili naši zástupci ve Studentské komoře Martin Papež a Eva Hnátková.

Vyvrcholením těchto oslav bylo udělení Ceny Jana Opletala, která se uděluje osobnosti nebo skupině osobností za výjimečný přínos v rozvoji akademické obce, hájení akademických práv a svobod, posílení studentských práv a svobod, významné přispění v boji proti bezpráví, za rovné zacházení a příležitosti nebo proti jakékoliv diskriminaci v uplynulém období. Udělení Ceny Jana Opletala proběhlo ve večerních hodinách v Rudolfinu. Předání Ceny se se zúčastnila předsedkyně SK AS UTB Petra Jílková, která byla taktéž členkou ve výboru pro udělení této ceny.

V sobotu 18. listopadu bylo na programu oficiální zahájení, po kterém které následovaly dvoudenní networkingové aktivity a workshopy. Účastníci byli rozděleni do dvou panelů, panel pro aktivní studenty a panel pro doktorské studium. Zde bylo možno diskutovat se zástupci z ostatních univerzit a dalších mezinárodních organizací jako např. se zástupci Visegrádské skupiny V4+ a nebo prezidentem Evropské rady pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky (EURODOC) jehož je SK RVŠ součástí. V rámci Konventu proběhla také panelová diskuze s poslanci Kateřinou Valachovou, Dominikem Ferim a Bohumilem Kartousem z EDUinu. Dále v rámci volného doprovodného programu probíhala také prohlídka poslanecké sněmovny.

Studentům UTB moc děkujeme za reprezentaci na této významné akci.

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player