Zlin Design Week

Design, konference, workshopy, výstavy, vzdělání i zábava. Tato slova vystihují třetí ročník Zlin Design Weeku, týdne od 21. do 28. dubna 2017, kdy budou mít studenti a zaměstnanci UTB i zlínská veřejnost opět možnost poznávat současný design a jeho trendy. Projekt organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Dělají vše pro to, aby pro návštěvníky připravili nejen poučení, ale i skvělou zábavu.

S moderním designem se lidé setkají na náměstí Míru v CITY modulech, kde budou vystavovat převážně regionální firmy, na Zlínském zámku na výstavě dětské architektury nebo ve Zlínském klubu 204 a na ulici Školní, kde si budou moci prohlédnout výstupy uměleckých ateliérů FMK. Součástí projektu bude také Konference design & marketing, na níž vystoupí designéři a marketingoví specialisté z domova i ze světa, a soutěž pro mladé designéry Best in Design (dříve Talent designu). Více na zlindesignweek.com.

V rámci ZDW bude představena originální oděvní kolekce UTeBe, která je společným projektem Odboru marketingu a komunikace a ateliéru Design oděvů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Oděvy se značkou UTeBe navrhly studentky zmíněného ateliéru, pod vedením pedagožky dr. Márie Štranekové. Moderátoři a hostesky budou mít na sobě oblečení z limitované edice. Jde o dámské šaty, unisexové tričko a šátek, vše s originálním autorským potiskem UTeBe.

Výrobky s originálním potiskem UTeBe bude možné již brzy zakoupit v prodejně reklamních předmětů v budově FaME na Mostní ul. ve Zlíně.