Zlín zažil Polštářovou bitvu

Stovka odvážlivců s polštáři se sešla 7. října 2009 v 17 hodin pod Velkým kinem ve Zlíně. Přišli si tam užít první Polštářovou bitvu ve Zlínském kraji, kterou připravila Studentská unie Univerzity Tomáše Bati ve spolupráci s Golden Apple Cinema, zlínskými kiny a serverem Vychytané.cz . „Hlavní myšlenkou akce nebylo někoho potrestat, ale užít si zábavu, seznámit se s novými lidmi a vybít energii,“ vysvětlila Pavlína Grombiříková, manažerka projektu a členka Studentské unie. V průběhu boje vyhrával na místě DJ, žíznivci se mohli osvěžit u baru, panovala skvělá nálada a vzduchem létalo peří. Následné uklízení trvalo organizátorům hodinu a půl.  

„Bylo to úžasné! Odcházela jsem odtud nadšená, ale zároveň mi bylo líto, že jsem si nevzala polštář a nezapojila se taky. Více takových bitev!“ sdělila své pocity Vendula Truncová, jedna z přihlížejících. Těch bylo na místě skoro stejně jako bojovníků a většina z nich měla v ruce fotoaparát. „Proběhla i neprofesionální fotografická soutěž, na jejímž konci vyberou fanoušci na sociální síti Facebook nejlepší snímek. Ten odměníme letenkami po Evropě. Své fotografie mohou soutěžící posílat na e-mailovou adresu polstarovabitva@gmail_com,“ upřesnila Grombiříková. Vítěz bude vyhlášen v úterý 13. října na další akci Studentské unie, kterou je Vítání prváků v místních klubech.

„Jsme velmi rádi, že se náš nápad setkal s takovým ohlasem a nebyly žádné komplikace. Je pravděpodobné, že si něco podobného ještě zopakujeme,“ dodala na závěr Grombiříková.

Miss Academia       Polštářová bitva - 1
 
Polštářová bitva - 2       Polštářová bitva - 3