Centrum polymerních systémů navštívil v rámci společné spolupráce s UTB Zlín prof. Stephen Foulger z Clemson University z USA

Centrum polymerních systémů navštívil v rámci společné spolupráce s UTB Zlín prof. Stephen Foulger z Clemson University z USA. Prof. Stephen Foulger je ředitelem centra výzkumu a technologií optických materiálů COMSET (The Center for Optical Materials Science and Engineering Technologies). Vědecká spolupráce probíhá v souladu s programem projektu COST IC Action 1401 s názvem: Memristors - Devices, Models, Circuits and Applications (Memocis).

Memristory patří mezi základní pasivní součástky elektrického obvodu. Tato nová součástka mění svoji vodivost podle své předchozí elektrické historie a označuje se jako rezistor s pamětí či “memristor“. Polymerní memristory patří mezi nepříliš prostudované materiály, a proto je jim třeba věnovat pozornost.

Polymerní memristory by se tak staly konkurenčně velmi vhodnou možností v aplikacích jako jsou spotřební elektronika, systémy zálohy dat a systémů uchování energie z obnovitelných zdrojů. Jelikož memristor je v principu analogová paměť fungující podle stejných zákonitostí jako nervová synapse, otevírají se nám v budoucnu dokonce cesty k vytvoření systémů, které by mohly napodobovat procesy učení charakteristické pro mozkovou činnost.

DSC_0377.JPG

Mgr. Petra Svěráková
Manažer marketingu a PR
Centrum polymerních systémů
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Mobil: +420 734 687 267
            +420 777 852 440