Vědci vyvinou částice, které zničí patogenní bakterie

patogenní bakterie, Lehocký, CPS, Centrum polymerních systémů

Zlín 7.2.2017 - Centrum polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uspělo v pilotní výzvě pro předkládání společných projektů mnohostranné vědeckotechnické spolupráce v Podunajském regionu s návrhem projektu doc. Ing. Mariána Lehockého, Ph.D. s názvem Antibakteriální polymerní nanokompozity na bázi uhlíkových nanomateriálů“.

Z 52 způsobilých návrhů bylo vybráno celkem 19 projektů. V rámci celé Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jde o jediný úspěšný projekt.

„Excelentní infrastruktura Centra polymerních systémů nás předurčuje k tomu, abychom v oblasti biomateriálů byli v rámci ČR tím nejlepším pracovištěm. Naše ambice jsou však vyšší a realizace tohoto projektu by k tomu měla významně napomoci. Rádi bychom byli nejen u toho, kdy se CPS stane jedním z nejlepších evropských pracovišť, ale významnou měrou k tomu hodláme i přispět“, řekl doc. Ing. Marián Lehocký, Ph.D.

Cílem projektu bude především vyvinout částice, které budou schopny ničit patogenní bakterie. Ty se vyskytují například v nemocnicích.

marian.jpg

Kontakt:

Petra Svěráková

PR manažer

Centrum polymerních systémů UTB Zlín

777 852440