UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci
UPPER

Zuzana Dutková – Příliš velké šatníky na tak malou planetu

Zveme vás na přednášku Zuzany Dutkové s názvem „Příliš velké šatníky na tak malou planetu“. Přijďte zjistit, jaký vliv má módní průmysl na náš život.

Na přednášce si řekneme základní fakta o fungování módního průmyslu v současnosti a rozebereme, proč tento systém není dlouhodobě udržitelný. Představíme si 8 základních problémů, kterými ovlivňuje módní průmysl životní prostředí. Dozvíte se, jak nakoupit oblečení zodpovědněji a jaké máme možnosti alternativních způsobů oživení šatníku.

Zuzana Dutková vám poví, proč založila Platformu udrzateľnosti a rozhodla se organizovat swap oblečení v Bratislavě i o tom, co zjistila po roce organizování tohoto projektu. Vrátí se také k začátkům podnikání v její značce Dutka, která je zaměřena na zpracování nepotřebných záclon a zbytkového materiálu z textilní výroby.

Akce je zdarma a je určena také pro širokou veřejnost.

Místo: UPPER – Centrum kreativních průmyslů a podnikání, Nad Ovčírnou 3685, budova U11, Zlín
Čas: 22. 5. 2019 od 17.00 hodin

Fakulty a součásti