udržitelnost

Spolupráce se spolkem UTB za klima

Protože udržitelnost je jedním z hlavních pilířů kultury UTB, jsme moc rádi, že můžeme navázat spolupráci se studentskými organizacemi, které se těmto myšlenkám aktivně věnují.

V současnosti se podařilo navázat spolupráci s iniciativou UTB za klima. Jedná se studentský spolek, který se chce stát místem pro setkávání členů akademické obce UTB, kteří mají zájem o environmentální otázky a udržitelnost. Jeho členové mají zájem o vzdělávání v oblasti udržitelnosti, podílejí se na pořádání workshopů a vzdělávacích seminářů a také na praktické organizaci udržitelných aktivit na univerzitě. Spolek UTB za klima je možné kontaktovat na jejich facebookovém profilu, nebo e-mailem na adrese zaklima@utb.cz.

UTB za klima vychází z iniciativy Univerzity za klima, která sdružuje podobně smýšlející buňky z několika českých univerzit. Webové stránky iniciativy najdete na univerzityzaklima.cz.