Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Pro uchazeče

Dnešní Zlín asi nejvíc charakterizuje označení studentské město. Aby ne, když je tu na 9 tisíc vysokoškoláků! Studentský život totiž není jen ležením v knížkách, sezením v učebnách a stáním v laboratoři. Nejkrásnější vzpomínky na vysokoškolská léta jsou spojeny se zábavou, a té si ve Zlíně užijete dost.

Naši posluchači se můžou zapojit i do práce (nebo spíš zábavy) studentských organizací, které během roku pořádají akce od vítání prváků přes připomínky mezinárodního dne studentů, námořnický bál až po Apráles a Majáles. Nebo se mohou stát reportéry, kameramany či zvukaři univerzitní televize Neon. Nebo se přidat ke zpěvákům univerzitního pěveckého sboru. Nebo… No, je toho hodně, co se dá na UTB dělat kromě studia.

Kavárenské typy, milovníci hospůdek, návštěvníci divadelních představení a koncertů, filmoví znalci, obdivovatelé funkcionalismu a moderní architektury – ti všichni si ve Zlíně přijdou na své. Bývalý tovární areál v centru města s pravoúhlou sítí číslovaných ulic inspirovaný New Yorkem dnes prochází konverzí na živé městské centrum: mrakodrap z roku 1938 (ve své době druhá nejvyšší budova v Evropě) je sídlem krajského úřadu, v sousedních uličkách si lze posedět u fontány, zajít do některého z klubů na jazzový koncert, dát si něco dobrého v palačinkárně, kavárně nebo hospůdce, zajít na výstavu do muzea či galerie…

Stejně jako rekreační sportovci, kteří můžou vyjet na kole na cyklostezky podél řeky Dřevnice a Baťova kanálu, vyrazit na výlety do kopců Vizovických a Hostýnských vrchů, do ZOO (ta patří do první desítky nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR) nebo si zalyžovat na sjezdovce, která končí hned u jedné z budov vysokoškolských kolejí.

 

Fakulty a součásti

Zavřít