Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

UTB pomáhá Ukrajině

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se intenzivně zapojila do pomoci Ukrajině. Zjistěte, kde můžete vyhledat pomoc, nebo jak nejlépe poskytnout pomoc těm, kteří ji v současné době nejvíce potřebují.

Український переклад
Informace pro uchazeče z UkrajinyInformace pro studenty z Ukrajiny
Informace pro akademiky z UkrajinySbírky pro Ukrajinu


Informace pro uchazeče z Ukrajiny

Možnosti studia na UTB

Ve všech případech vám bude prominut poplatek za studium i poplatek za přihlášku.

Stipendia pro uchazeče z Ukrajiny

UTB ve Zlíně ve spolupráci s MŠMT nabízí speciální stipendia na dokončení studia v České republice. Stipendium je možno získat po zápise ke studiu a týká se studentů zapsaných od 24. 2. 2022.

Ubytování pro uchazeče z Ukrajiny

UTB nabízí svým studentům ubytování na kolejích. Poplatek za ubytování doporučujeme hradit z přiděleného stipendia.

Více informací vám poskytne Ing. Patrik Foltýn z Mezinárodního oddělení (e-mail: foltyn@utb.cz).


Informace pro studenty z Ukrajiny

Psychologická pomoc

Potřebujete-li své obavy probrat s psychologem, ozvěte se našim specialistům prostřednictvím kontaktů, které najdete na stránce Psychologická poradna – Akademická poradna UTB.

Mimořádná stipendia pro studenty UTB z Ukrajiny

V případě tíživé životní situace je možné zažádat o mimořádné stipendium pro studenty UTB z Ukrajiny. Podrobnější informace, příslušné formuláře a kontakty najdete na stránce Sociální poradna – Akademická poradna UTB.

Víza

Končí Vám vízum/dlouhodobý pobyt? Nemusíte se ničeho bát, na Vaši situaci bude brán zřetel. Svou situaci proberte s Bc. Františkem Brázdilíkem z Mezinárodního oddělení (e-mail: brazdilik@utb.cz).

Dobrovolnictví

Studenti z Ukrajiny se mohou zapojit i do pomoci, která je na území Zlínského kraje zapotřebí. Zástupci Krizového štábu Zlínského kraje hledají dobrovolníky v těchto oblastech:

 • Péče o děti
 • Tlumočení z/do ukrajinštiny
 • Administrativa
 • Úprava ubytovacích prostor (malování, stěhování, …)

Máte-li chuť a zájem pomoci, kontaktuje prosím Mgr. Markétu Sovišovou (e-mail: sovisova@utb.cz) z Akademické poradny UTB, která síť dobrovolníků na UTB koordinuje, nebo rovnou vyplňte jednoduchý formulář Dobrovolnická pomoc Ukrajině.

Studijní poradenství

Potřebujete se zeptat na cokoliv ohledně svého probíhajícího studia? Potřebujete poradit? Neváhejte se obrátit na studijní oddělení vaší fakulty. Rádi vám pomohou.

Více informací studentům z Ukrajiny rád poskytne i Bc. František Brázdilík z Mezinárodního oddělení (brazdilik@utb.cz).


Informace pro akademiky z Ukrajiny

Práce na UTB

Chtěli byste pracovat na UTB? Kontaktuje prosím Oddělení rozvoje lidských zdrojů kariera@utb.cz.

Integrační servis pro akademiky z Ukrajiny

Potřebujete poradit s přesunem a následnou integrací v ČR? Kontaktuje prosím Bc. Františka Brázdilíka z Mezinárodního oddělení (brazdilik@utb.cz).

Programy na podporu vědců a akademiků z Ukrajiny


Sbírky pro Ukrajinu

Finanční pomoc

Po útoku na Ukrajinu zahájily neziskové organizace veřejné sbírky pro pomoc ukrajinským občanům. Kam lze aktuálně poslat peníze?

ADRA

ADRA Česká republika je humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Je součástí mezinárodní sítě organizací ADRA působící ve více než 100 zemích světa. Finanční dary vybrané pomocí sbírky SOS ADRA: Pomoc Ukrajině jsou a budou použity na přímou pomoc lidem zasaženým konfliktem, a to zejména na zajištění základních potřeb vysídlených a evakuovaných obyvatel. Přispět do sbírky můžete volitelnou částkou na stránce SOS ADRA: Pomoc Ukrajině na webu darujme.cz.

Člověk v tísni

Občané ČR mohou přispět také prostřednictvím organizace Člověk v tísni. U veřejné sbírky lze vybrat z předvolených částek, nebo zadat jakoukoliv jinou hodnotu. Příspěvek můžete zaslat na stránce SOS Ukrajina na webu darujme.cz.

Český červený kříž

Český červený kříž se podílí na pomoci dle aktuálních potřeb, které zjišťuje díky spolupráci s Ukrajinským červeným křížem. Vysílá především zdravotnický materiál a mobilní ambulance. Online platbu i infomace k platbě převodem najdete na oficiální stránkách Českého červeného kříže.

FMK pro Ukrajinu

Studenti a pedagogové Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně spustili charitativní prodej designu a umění ze svých ateliérů. Sbírka funguje skrze aplikaci Sebou, ze které jdou peníze přímo na účet SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni.

Nadační fond pomoci

Dárci se mohou zúčastnit také finanční sbírky Pomoc Ukrajině!, kterou organizuje Nadační fond pomoci a zaštiťuje nezisková organizace ADRA. Finanční dary půjdou lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Do sbírky se dárci mohou zapojit prostřednictvím stránky Pomoc Ukrajině! na webu znesnaze21.cz

Ukrajinská tradice v České republice

Spolek Ukrajinská tradice v České republice, zahájil na portálu Donio sbírku s názvem #ZaUkrajinu. Finanční prostředky budou po skončení výzvy přerozděleny do konkrétních organizací a potřebným ukrajinským rodinám. Přispět lze prostřednictvím stránky #ZaUkrajinu na webu donio.cz.

Materiální pomoc

Naše univerzita spojila síly i s Potravinovou bankou ve Zlínském kraji. Nejvíce potřebné jsou nyní trvanlivé potraviny (konzervy, rýže, luštěniny a další), základní drogerie, dezinfekce, dětské pleny a dětské výživy aj. Více informací o tom, co je nejvíce potřeba, najdete na webu Potravinové banky.


УТБ допомагає Україні

Університет Томаша Баті у Зліні активно долучився до допомоги Україні. Дізнайтеся, де можна звернутися за допомогою, або як краще надати допомогу тим, хто її найбільше потребує на даний момент.

Інформація для кандидатів з УкраїниІнформація для студентів з УкраїниІнформація для науковців з України


Інформація для кандидатів з України

Варіанти навчання в УТБ

У всіх випадках вам не доведеться платити ні за навчання, ні за заяву.

Стипендії для кандидатів з України

UTB у Зліні у співпраці з Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки пропонує спеціальні стипендії для завершення навчання в Чеській Республіці. Стипендія може бути отримана після зарахування на навчання та стосуватися студентів, які навчаються з 24 років. 2. 2022 рік.

Розміщення для претендентів з України

UTB пропонує своїм студентам житло в гуртожитках. Плату за проживання рекомендується сплачувати з призначеної стипендії.

Більш детальну інформацію Вам надасть Інг. Патрік Фолтін з Міжнародного департаменту (e-mail: foltyn@utb.cz).


Інформація для студентів з України

Психологічна допомога

Якщо вам необхідно обговорити ваші переживання з психологом, зверніться до наших фахівців за допомогою контактів, які ви знайдете на сторінці Психологічна консультація – Академічна консультація UTB.

Надзвичайні стипендії для студентів УТБ з України

У разі складної життєвої ситуації можна подати заяву на отримання позачергової стипендії для студентів УТБ з України. Більш детальну інформацію, відповідні форми та контакти можна знайти на сторінці Соціальна консультація – Академічна консультація UTB.

Віза

У Вас закінчується віза/довгострокове перебування? Вам нічого боятись, ваша ситуація буде вирішена. Обговоріть свою ситуацію з Франциском Браздиліком з Міжнародного департаменту (e-mail: brazdilik@utb.cz).

Волонтерство

Студенти з України також можуть долучитися до волентерів, що працюють на території Злінського краю. Представники Кризового штабу Злінського краю шукають волонтерів у таких сферах:

 • Догляд за дітьми
 • Переклад з/до української
 • Адміністрація
 • Оформлення житлових приміщень (фарбування, переїзд, …)

Якщо у вас є бажання допомогти, зв’яжіться з Мгр. Маргаритою Совішою (e-mail: sovisova@utb.cz) з Академічної консультації УТБ, яку координує волонтерська мережа УТБ, або заповніть просту форму «Добровіольна допомога Україні».

Навчальний консалтинг

Вам потрібно запитати що-небудь про своє поточне навчання? Потрібна порада? Ви можете звернутися до навчального відділу вашого факультету. Вони з радістю допоможуть вам.

 • Навчальний відділ технологічного факультету | studium@ft.utb.cz
 • Навчальний відділ факультету менеджменту та економіки | studium@fame.utb.cz
 • Навчальний відділ факультету мультимедійних комунікацій | studium@fmk.utb.cz
 • Навчальний відділ факультету прикладної інформатики | studium@fai.utb.cz
 • Навчальний відділ гуманітарного факультету | studium@fhs.utb.cz
 • Навчальний відділ факультету логістики та кризового управління | studium@flkr.utb.cz

Більше інформації студентам з України із задоволенням надасть Франтішек Браздилік з Міжнародного департаменту (brazdilik@utb.cz).


Інформація для науковців з України

Робота в УТБ

Ви хотіли б працювати з UTB? Будь ласка, зв’яжіться з Відділом розвитку людських ресурсів електронною поштою: kariera@utb.cz.

Інтеграційний сервіс для науковців з України

Потрібні поради щодо переїзду та подальшої інтеграції в ЧР? Зверніться, будь ласка, до Франтішека Брізділіка з Міжнародного департаменту (brazdilik@utb.cz).

Програми підтримки науковців з України

 

Fakulty a součásti

Zavřít