konference

Digitalizace a blockchain

Elektrotechnická asociace České republiky, Svaz průmyslu a dopravy České republiky s odbornou garancí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uspořádala průlomovou konferenci s názvem „Digitalizace a Blockchain: Stavíme bezpečnou a propojenou budoucnost”.

Tato významná akce zdůraznila inovativní využití blockchainové technologie daleko za hranicemi tradičních aplikací kryptoměn, otevřela prostor pro diskusi o základních principech blockchainu a jeho širokém spektru praktických aplikací v podnikání. Důraz byl kladen na národní blockchainový registr (projekt NABRE) a zabezpečení hlasovacích a volebních procesů, což představuje klíčový krok k budování bezpečnější společnosti s využitím smart technologií.

Úvodní slova přednesli Ing. Jan Prokš, Ph.D., ředitel  Elektrotechnické asociace ČR a Ing. Otto Havle, CSc., MBA, ředitel společnosti  ELA Blockchain Services a.s.. kteří společně  představili významnou technologickou blockchainovou platformu umožňující klíčový posun v digitalizaci české společnosti v souladu s legislativními požadavky EU. Dalšími klíčovými tématy bylo využití blockchainu ve volbách a hlasování (Ing. Věra Šmídová,ElA) , budování bezpečné společnosti s využitím smart technologií a dopadech kvantových počítačů na blockchain (Dr.Pavel Vařacha, Ing. Ladislav Dorotík UTB). Prof. Roman Jašek zaujal svým vystoupením a prezentací využití blockchainu v prostředí Metaverse, což otevřelo diskusi o budoucích směrech vývoje těchto technologií.

Konference nabídla bohatý program prezentací, diskusí a příležitostí k dialogu s předními odborníky v oblasti. Toto unikátní setkání expertů podtrhlo důležitost pokračujícího výzkumu, vývoje a implementace blockchainové technologie jako klíčového nástroje pro digitalizaci a zabezpečení naší společnosti.