přednáška

Kazma přednášel o Sexu, drogách a rock’n’rollu

V rámci projektu PředneSU pořádaného Studentskou unií UTB přednášel ve středu 27. dubna ve velké aule na Fakultě humanitních studií Kamil Bartošek, veřejně známý jako Kazma Kazmitch. Přednáška byla pro všechny studenty přístupná zcela zdarma a sklidila obrovský úspěch.

PředneSU je projekt představující veřejně známé osobnosti, které jsou inspirativní, zajímavé, něco ve svém životě dokázaly a chtějí své zkušenosti či pohled na svět představit zlínským studentům. Poslední ročník projektu se uskutečnil naposledy v roce 2018 a pro svůj comeback si zvolil známého internetového producenta, influencera a moderátora Kazmu Kazmitche, jenž se proslavil svým pořadem ONE MAN SHOW na platformě stream.

„Kamila Bartoška, Kazmu, jsme oslovili z důvodu, že je ideální pro cílovou skupinu studentů na univerzitě. I když je známý jako bavič, jedná se zároveň o člověka se sociálním přesahem. Založil nadační fond ONEMANSHOW foundation, jehož smyslem je pomáhání lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ odůvodnila výběr Marie Hédervári, manažerka projektu a členka Studentské unie UTB.

Přednáška začala ve velkém stylu. Zhasla světla, rozehrála se hudba a objevil se Kazma Kazmitch, kterého publikum přivítalo bouřlivým potleskem.

„Téma Sex, drogy a rock’n’roll byl jen marketingový trik, aby přišlo hodně lidí. Nemusím vám říkat, že se to povedlo,“ zahájil přednášku Karel Bartošek. „Jsem tady ve skutečnosti proto, jelikož jsem kdysi sedával na stejném místě jako sedíte vy. V životě by mě ale nenapadlo, že bych stál na tom místě, ze kterého mě kantoři peskovali a něco vám tady vyprávěl. Chci vám povykládat svůj příběh o mém životě, tak jak ho vidím já,“ uvedl na pravou míru téma přednášky.

Kromě svého životního příběhu představil studentům projekty, za kterými stojí a jak vznikly. Mezi nejznámější patří nadační fond ONEMANSHOW foundation a stejnojmenný pořad, který má dokonce mezinárodní přesah a jeho sledovanost se pohybuje v řádech miliónů. Vždy však během přednášky upozorňoval, že byl a stále je normální kluk, jenom je důležité žít svůj život naplno, nečekat a nenechat se odradit názorem ostatních.

„Většina lidí střádá své plány na život a mezi tím jim utíká mezi prsty. Až bude míň práce, až bude více času, až děti odrostou, až zaplatíme hypotéku, až nakoupíme všechny ty „krámy“ či až bude čas. Pak teprve začneme žít ten život, který chceme. Svět ale na nikoho nečeká a ta osoba, o které si myslíte, že jste to vy, brzo umře. Vzpomeňte si na to, až se vás zase život jednou zeptá, zda do toho jdete nebo ne. Řekněte ano. Když to nezkusíte, nestane se vůbec nic, a proto žijte a riskujte všechno, jelikož tohle je život a nic víc už nebude,“ zakončil přednášku s bouřlivým potleskem od publika ve stoji Karel Bartošek, známý jako Kazma Kazmitch.