FHS

Konference restorativní a retributivní justice přilákala odborníky z celé republiky

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně  uspořádala 15. listopadu 2023 společně s Probační a mediační službou Zlín konferenci, která se zabývala problematikou vězeňství.

Obě instituce společně připravily odbornou konferenci, která vycházela z dlouhodobé vzájemné  spolupráce v rámci výuky, plnění odborných praxí a budoucího profesního uplatnění zejména studentů programu Sociální pedagogika. Zazněla témata jako například alternativní tresty, trestně stíhaní mladiství, matky s dětmi ve věznicích a další, silně tabuizovaná témata.

„Byla to skutečně mimořádná akce, kde došlo ke spojení státních orgánů z resortu ministerstva spravedlnosti, neziskového sektoru a akademické půdy. Sdíleli jsme vzájemně obrovskou spousta podnětů nejen pro pedagogickou práci“, sdělila PhDr. Helena Skarupská, Ph.D z Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně.